Внимание измамниците от Китай!

Интернет магазини с директна доставка...

Мнениеот veni0001 на 16 Дек 2011, 14:03

Здравейте,
бих искал да повдигна темата за измамниците от Китай. Съвсем наскоро поръчах дигитален фотоапарат, оригинален, на много добра цена от китайски търговец. Намерих "фирмата" с име Xiamen Honghesheng Co., Ltd, с ел. поща shuangjiangtrade03@hotmail.com и тел. 86-134 59009965 в сайт http://www.made-in-china.com/ (оказа се, че повечето от търговците в него са измамници). Комуникацията беше повече от добра, до момента, в който изпратих парите за стоката чрез Western Union. След това човека, с който комуникирах потъна в дънземя. Името в мейла което оставяше е Anny, трябваше да изпратя пари на друго лице с име Juping Peng Уговорката, беше до два дни след като изпратя парите да ми изпратят стоката и тракинг номер. Тракинг номер и стока не получих, а от човека и след няма. Опитах се да отменя плащането, но за съжаление китаеца вече беше изтеглил парите.......Преди да изпратя парите не успях да намеря никаква информация за фирмата след като вече бях разбрал, че съм подведен служайно попаднах на форум (http://www.topix.com/forum/who/scam/T66 ... 8P23N8/p49) от други опарени с китайски стоки, една от споменатите фирми в него е същата, на която платих.
Съветвам Ви да не плащате стоки с Western Union и най-вече да не пазарувате от китайски сайтове, продавачи и т.н.
Тъй като никаде не намерих информация за тази фирма или китайски сайтове в българските форуми, реших, че този е подходящ. Ако имате информация за други такива сайтове или търговци ще се радвам да ги споделите. Смятам, че ще е полезна информация!
veni0001

Sponsor

Sponsor

Re: Внимание измамниците от Китай!

Мнениеот Asgard на 17 Дек 2011, 15:30

За това винаги ги питате приемат ли Paypal. Ако не приемат значи са мошенници и точка. Естествено може да се оправдават, че не приемат заради таксите в Paypal, но за фирмите това е несериозно.
Asgard

Мнениеот geo_g на 19 Дек 2011, 08:11

Asgard написа:За това винаги ги питате приемат ли Paypal. Ако не приемат значи са мошенници и точка. Естествено може да се оправдават, че не приемат заради таксите в Paypal, но за фирмите това е несериозно.

Подкрепям на 100%.
WU само ако получа стоката напред, или от вече познат търговец. В противен случай не се занимавам изобщо.
geo_g

Мнениеот user20 на 31 Дек 2011, 07:59

geo_g написа:
Asgard написа:За това винаги ги питате приемат ли Paypal. Ако не приемат значи са мошенници и точка. Естествено може да се оправдават, че не приемат заради таксите в Paypal, но за фирмите това е несериозно.

Подкрепям на 100%.
WU само ако получа стоката напред, или от вече познат търговец. В противен случай не се занимавам изобщо.

При такъв случай какво може да бъде предимството на плащането чрез PayPal?
user20

Мнениеот Asgard на 01 Яну 2012, 10:05

Предимството е, че до 45 дни от датата на закупуване на стоката може да се оплачете на Paypal и те да ви върнат парите. Обикновенно не се чака до последния момент. Аз примерно около 25-30 ден най-късно не си ли получа нещата почвам да рева на Paypal и те да се оправят. До сега винаги са ми връщали парите.
Asgard

Мнениеот mirror на 13 Яну 2012, 09:34

Здравейте :) ще използвам темата на колегата за консултация :)
казуса ми е следния
http://www.focalprice.com/CE0000S/Benss ... w_bBYEZ-nL
поръчах си 3 такива таблетчета пристигнаха си и си работят но ... оказа се че характеристиките се различават от посочените :( процесора е различен и рам-а е по малко CPU-1Gh - 315mb RAM :!:
съответно се свързах с тях и в момента се мъчат да ми пробутат едни 8$ (вероятно за всеки един) като компенсация :)
същевременно съм отворил и 3 диспута за поръчките ( за всеки случаи понеже наближиха 45-те дни от плащането ) и сега се чудя да приемам ли въпросните 8$ или да се пазаря за повече или да ги натисна през paypal :roll: връщането ще е доста пари и е желателно да се избегне!
mirror

Мнениеот Asgard на 13 Яну 2012, 18:27

Договори се с китайците. Кажи им, че ще се оплачеш в Пейпал и из всички сайтове ще пишеш, че са измамници. Пейпал според мен ще ти искат да върнеш таблетите, а китайците да ти върнат парите, но в краен случай може да пробваш какво ще измъдрят.
Asgard

Мнениеот Ivanov на 16 Яну 2012, 19:10

При китайците нещата така стоят. Когато една стока е нова си отговаря на характеристиките, но минат ли 2-3 месеца вече няма нищо общо с това което е оферирано в началото. Всеки да ги има в предвид. А на @miror препоръчвам да вземе парите, които му предлагат да му върнат и да не се занимава, защото парите за връщането на стоката до Китай никой няма да му ги възстанови, а те са 26лв(препоръчано без предимство).
Ivanov

Мнениеот petq211 на 01 Фев 2014, 12:07

Много ми е гадно!Как можах да се излъжа и да пратя пари с уестърнунион хем знам какъв е рискът ии опасенията ми останаха верни:(((
Имам пейпал от 7 години и пазарувах само с него.Защо този път направих така?Не мога да си простя тази тъпа грешка от моя страна.
Пратих 56 долара за очила ейййй още като ги взе парите тоя спря да пише.Сега писах на полицията в неговият град пратих документа скениран с който доказвам,че съм пратила тази сума на този човек,но честно казано не вярвам да има резултат:(
Не изпращайте НИКОГА АМА НИКОГА пари с уестърн унион само с пейпал е най-сигурният начин винаги съм си печелила диспутите как можах ахх бясна съм на себе си разбирам да не знаех ,че с уестърнунион стават най-големите измами и пак за какво го направих еййй как ме е яд да знаете само в кожата си не се побирам:
Сега като се свързах с полицията и тоя си изтри сайта мамицата му мръсна лъжлива дайте съвет как да го съсипя!
petq211

Мнениеот valergon на 15 Май 2015, 16:08

Китайките са страшна мафия :) На китаец с доверявам единствено през Ибей... иначе са.. олеле, малеле :)
Колкото повече, толкова повече - Мечо Пух :)
Аватар
valergon

Назад към Online shops (китайски и други)