Най-изгодния сайт за хранителни добавки от чужбина

Интернет магазини с директна доставка...

Мнениеот Nistel на 07 Апр 2010, 09:58

След дълго лутане, като най-изгоден сайт за доставка на хранителни добавки се оказа сайта iHerb.(http://www.iherb.com)

Предимствата му са:

--транспорт до България за доставки до 60 долара - 4 долара!
--транспорт до България за доставки между 60 и 80 долара - безплатно!
--отсъпка от 5 % за поръчки над 60 долара
--допълнителна отстъпка от 5 долара при първа регистрация с въвеждане на код MIH089

На сайта се продават витамини, минерали, ензими, билкови екстракти и др. от много американски водещи производители, като NOW foods, Doctor's Best, Life Extention, Twinlab и др. с намаления до 60 %. :shock:

Доставките пристигат до България за около седмица и обикновено пристигат в пощата.

От направените сметки и съпоставки доставката от iHERB, със всички присъщи разходи се оказва в крайна сметка 2.5 до 3 пъти по-евтина от закупуването на същия продукт от магазин в София.

За асортимента - да не говорим...

Аз лично до сега съм направил няколко поръчки и съм много доволен.

Пробвайте...
Nistel

Sponsor

Sponsor

Re: Най-изгодния сайт за хранителни добавки от чужбина

Мнениеот aver на 09 Апр 2010, 09:22

Тези съм ги виждал и преди. Намерих ги с търсачка. Цените им наистина са добри, да не говорим за транспорта. Дори дават някаква гаранция, не разбрах каква точно, че при определени условия, са с най-добрите цени, за дадени производители. Притесни ме обаче, не толкова, че нямат PayPal (с гаранциите си), колкото, системата за верификация на картата. Какво точно искат? Моята я ползувам само за Интернет и не знам, откъде да им взема тази месечна разпечатка? Не съм си плащал сметките за ток, вода и т.н.т., с нея. Има месеци, в които не съм поръчвал нищо, какво трябва да им изпратя тогава? Освен това, имам Интернет банкиране, и следя състоянието на сметката си от компютъра. Скрийн шот ли да направя?
Разбира се, мога да им пиша и да ги попитам лично, но след като пазариш от тях, трябва да знаеш как става. А аз предпочитам, обяснения на български.
Аватар
aver

Мнениеот Nistel на 09 Апр 2010, 09:32

Всъщност не ми е ясно какво питаш. Гаранция на хранителни добавки ли ? Незнам как някой би могъл да даде гаранция на хранителна добавка. Има си просто срокове на годност.

Плащането става с директно въвеждане на кредитна карта. Да по-лесно става с пейпал, но така има допълнителна такса, която явно не се връзва с идеята за максимално ниски цени. Например продуктите на Now излизат между 2 и 3 пъти по-евтино дори от най-ниските цени в БГ.
Nistel

Мнениеот aver на 09 Апр 2010, 10:25

Питам за това, верификация на картата, за нови купувачи:

Credit card verification for first-time customers:
For your protection and ours, it is important to make sure credit cards are being used by their proper owners. So, it is possible that customers ordering for the first time from iHerb.com may need to fax or email us information. If that is necessary, we will let you know by email. If so, we may need you to fax (001.626.338.1326) or email ( info@iHerb.com ) a copy of the front page of your monthly credit card statement or bill. (This is the document that shows your charges for that month.) Another option is to send us a copy of the front and back of the credit card along with a utility bill (water, electricity, or gas) that shows your mailing address. Your privacy is assured. Please understand that we respect your privacy and have no interest in your personal spending habits. (We do not sell or distribute any of your personal information.) If you are sending us a copy of your credit card statement, you may delete any purchase history from this document if you like. All we need is your credit card company's logo and address, your name and address, and the last 4 digits of your card.
http://www.iherb.com/info/shipping/International

А това е за гаранциите:
Great selection and best value guarantee
At iHerb you will find the very best selection of nationally known brands (Now Foods, Natural Factors, Source Naturals, Life Extension.....see all ) at remarkably competitive prices, with no house brands. We firmly believe that iHerb delivers the best overall value in the world for natural health products, and for orders over $60.00 we GUARANTEE it. To avail yourselves of this guarantee, the following conditions must be met:
1. We must receive the price match request by email within 10 days of your order placed. Please include a link to the website you found the product(s) cheaper
2. The order must be over $60 (not including shipping charges)
3. Only one competitor's website per order
4. The product must be exactly the same (Manufacturer, dosage, etc.)
http://www.iherb.com/info/Benefits

По-нататък ще дам линкове към сайтовете(4), от които аз съм купувал. Като цени на продуктите е долу горе същото, но доставките тръгват от някаква минимална цена, примерно от 30$ нагоре, в зависимост от теглото, което оскъпява съществено, малките поръчки.
Аватар
aver

Мнениеот Nistel на 09 Апр 2010, 10:35

За картите това не важи. Плащаш си без да им пращаш каквото и да било. Идва доста бързо като за от САЩ - между 1 и 2 седмици

Доставката до 60 долара е 4 долара. Между 60 и 80 е безплатна а над 80 вече само куриери където е по-скъпо. Най-изгодно идва ако се взимат повече неща да се раздели на няколко поръчки.

Относно това за гаранцията за най-ниски цени не съм наясно с процедурата, но така или иначе цените са повече от добри.

Дай все пак и други сайтове, които си ползвал да сравня.
Nistel

Мнениеот aver на 09 Апр 2010, 11:40

http://www.supervits.com/

Първо пазарих от тези, сториха ми се по евтини. Първо плащаш стоката, после ти я теглят и изпращат цената на транспорта на e-mail. Така беше, сега уж са променили нещо. Една тяхна пратка ми се забави повече от месец и ги питах какво става. Не ми отговориха, а пратката дойде след третия месец. Извиних се, но на следващата поръчка, не ми изпратиха цена за транспорт. Писах им няколко пъти, после диспут в PayPal и пак, нито дума от тяхна страна. Върнаха парите. Скоро ми писаха, да се извиняват. Имали проблем с e-mail-a.

http://www.vitaminlife.com/

Сега купувам основно от тези. Богат избор. PayPal. Един път бяха забравили един продукт но без много разправии и без официален диспут, върнаха парите.

http://www.myhealthmyworld.com

От тези съм купувал само веднъж. Имаха една добавка, с медицинско предназначение, която не намерих другаде. Нямали всички продукти, които поръчах, но си върнаха парите, вкл. частта за транспорта. PayPal. Пратката им беше с тракинг номер и стоя един месец на летището в Брюксел, след което ме извикаха тук, в митницата, да си я получа. Другите пратки обикновено ги получавах в пощата. Друго интересно беше, че в щатите стоя само три дни, докато евро-чиновниците я забавиха 30.

http://www.puritan.com/

От тези също пазаря сравнително често. Работят само с карти, теглят парите след изпълнение на поръчката. Нещата, които предлагат сa основно в собствени разфасовки. За тях, системата на отстъпки е основно купуваш едно вземаш две, или плащаш две вземаш пет. Последната пратка я бяха разделили, защото нямали временно нещо. Парите също ги теглиха на части. Втората част не дойде два месеца, писах им и върнаха парите.
Имат представителства в Европа, но тукашните цени вкл. за транспорт, са такива, че е по-изгодно да си го поръчваш при тях.

Иначе в Щатите е пълно с такива магазини, но вече се уморих да ги сравнявам. Като цяло, предлагат едно и също, едно е по-скъпо, друго по-евтино. Трети, имат супер цени, но транспортът компенсира далаверата. Повечето не работят с PayPal, други не знаят, къде е България.
Последно, почти всички имат опция за безплатна доставка, над определена сума. Тя важи само за Щатите.
Аватар
aver

Мнениеот Synthesist на 14 Апр 2010, 12:21

IHerb.com наистина са много изгодни. Вече две поръчки съм правил от тях и не са ме разочаровали. Всъщност досега нито един американски онлайн магазин за хранителни добавки не го е правил.
Последна промяна Synthesist на 31 Авг 2010, 16:35, променена общо 1 път
Synthesist

Мнениеот aver на 15 Май 2010, 18:34

aver написа:А това е за гаранциите:
http://www.iherb.com/info/Benefits

Отдолу, под цитата който съм дал, обясняват и какви точно са гаранциите. При посочените условия, ако намерите сайт(само от един, не сборни поръчки), от който можете да поръчате на по-ниски цени, ще възстановят разликата в повече. Това обаче се отнася, само за местни купувачи. За международните казват, че при тези цени на транспорта е невъзможно, да има по-добри от тях като цяло.

Миналата седмица, и аз поръчах пробно от iHerb. За едната от добавките, преди бях обиколил доста сайтове докато я намеря. Тук не само я имаха, но излезе и с около 30% (около 5$) по-евтино. Направиха ми отстъпката от 5$ за първа поръчка и 5% (миналия месец била 10%), за суми над 60$. Ползвах и опцията за безплатен транспорт. Притесняваше ме само, че при този транспорт, не поемат отговорност, за неполучени пратки. Два часа, след като поръчах, ми писаха, че нещата са изпратени. Вчера, една седмица по-късно, си получих пакета от пощата. За първи път получавам пратка от САЩ, за по-малко от две седмици! И нашите митничари, също бяха пропуснали пратката, така че си беше далавера отвсякъде!
Май другите сайтове, ме загубиха като клиент.

Ето го и моят код за отстъпки: YOR854

Последно, две думи за този код. Всеки нов клиент, не само получава отстъпка от 5$, но става и реферал за една година, на човека, чийто код е използвал. Това означава, че част от платените от него суми, в размер от 4%, отиват в специална сметка на човека, чийто реферал е. Той самият също получава код, с който нови клиенти да ползват отстъпката и да станат негови реферали. Същевременно, тези реферали, стават реферали от второ ниво, на първия човек, с 3% бонус. Следващите носят 2%, а последните по веригата 1%.
Цените, по които човек купува, не зависят от това, дали е реферал и на колко души. Парите по тази програма, фирмата отделя от собствената си печалба. Натрупаните по този начин средства, могат да бъдат теглени, след достигане на 300$.
Аватар
aver

Мнениеот emka22 на 21 Май 2010, 11:04

aver написа:http://www.supervits.com/

Първо пазарих от тези, сториха ми се по евтини. Първо плащаш стоката, после ти я теглят и изпращат цената на транспорта на e-mail. Така беше, сега уж са променили нещо. Една тяхна пратка ми се забави повече от месец и ги питах какво става. Не ми отговориха, а пратката дойде след третия месец. Извиних се, но на следващата поръчка, не ми изпратиха цена за транспорт. Писах им няколко пъти, после диспут в PayPal и пак, нито дума от тяхна страна. Върнаха парите. Скоро ми писаха, да се извиняват. Имали проблем с e-mail-a.

http://www.vitaminlife.com/

Сега купувам основно от тези. Богат избор. PayPal. Един път бяха забравили един продукт но без много разправии и без официален диспут, върнаха парите.

http://www.myhealthmyworld.com

От тези съм купувал само веднъж. Имаха една добавка, с медицинско предназначение, която не намерих другаде. Нямали всички продукти, които поръчах, но си върнаха парите, вкл. частта за транспорта. PayPal. Пратката им беше с тракинг номер и стоя един месец на летището в Брюксел, след което ме извикаха тук, в митницата, да си я получа. Другите пратки обикновено ги получавах в пощата. Друго интересно беше, че в щатите стоя само три дни, докато евро-чиновниците я забавиха 30.

http://www.puritan.com/

От тези също пазаря сравнително често. Работят само с карти, теглят парите след изпълнение на поръчката. Нещата, които предлагат сa основно в собствени разфасовки. За тях, системата на отстъпки е основно купуваш едно вземаш две, или плащаш две вземаш пет. Последната пратка я бяха разделили, защото нямали временно нещо. Парите също ги теглиха на части. Втората част не дойде два месеца, писах им и върнаха парите.
Имат представителства в Европа, но тукашните цени вкл. за транспорт, са такива, че е по-изгодно да си го поръчваш при тях.

Иначе в Щатите е пълно с такива магазини, но вече се уморих да ги сравнявам. Като цяло, предлагат едно и също, едно е по-скъпо, друго по-евтино. Трети, имат супер цени, но транспортът компенсира далаверата. Повечето не работят с PayPal, други не знаят, къде е България.
Последно, почти всички имат опция за безплатна доставка, над определена сума. Тя важи само за Щатите.

Колко струва доставката от тези магазини?
emka22

Мнениеот Bobka на 26 Май 2010, 16:10

Пазарувам много редовно от този сайт и съм много доволна:
Ето и моят активен код : LAV475
Bobka

Следваща

Назад към Online shops (китайски и други)