Най-изгодния сайт за хранителни добавки от чужбина

Интернет магазини с директна доставка...

Re: Най-изгодния сайт за хранителни добавки от чужбина

Мнениеот aver на 17 Авг 2010, 11:38

egoist написа:Колежката ми си поръча един път от този сайт и за страна на изпращача беше посочена Германия. Според нея го правят, за да избегнат плащането на ДДС в ЕС. Явно имат някакъв склад в Германия, през който минават. Но ако и на друг се беше случвало това, предполагам щеше да го сподели тук. Вашите от USA ли пише, че идват?

Не е от този. Puritan.com(писал съм по-горе) идват облепени с Дойче пост, но си пише, че е от Щатите. Един път им писах, не го правели нарочно. Наистина минавали транзит през Германия, но да не съм разчитал, че всеки път ще става.
А за тези, и трите пъти имах по една, по- скъпа опаковка в пратката. Пакетите бяха съвсем малки, а и да са ги гледали на рентген в митницата, вътре имаше съвсем малко неща. Може затова да са минавали без усложнения.
Аватар
aver

Sponsor

Sponsor

Мнениеот divna на 17 Авг 2010, 11:46

ами като пазарувам козметика от Strawberry - пратките идват от Хонг Конг - винаги през Бългрски пощи - винаги безплатна доставка; и на самите пратки пише Хонг Конг .....обаче няякой ми беше казал, че минавали през Швеция, за да влязат тук......явно за това.....няма цакане после

затова се чудя за пратка над 15 евра от iherb през пощите - ще минава ли митница - имате ли опит от новия ред
divna

Мнениеот aver на 17 Авг 2010, 14:07

Безплатна доставка означава, че продавачът не ви иска допълнителни пари за транспорт. Обикновено, всички продавачи, правят уговорка, че местните данъци и такси, се плащат от купувача. И iHerb имат подобно изречение. Мита и данъци не се дължат само(най-общо казано), ако продавачът е от ЕС, или стойността е под определени граници. Нормално, всяко нещо, което влиза в България, дори от ЕС, подлежи на митнически контрол. Някой може да ви изпрати пистолет или наркотици. Мисля, че дори в пощенския ни клон има рентген, с който проверяват съдържанието на пратките. Дали ще решат, че съдържанието е над 15 евро, и ще ви карат да плащате ДДС, хвърляйте боб ... Може пратката да е под въпросната сума и пак да ви извикат в митница.
На предната страница съм писал, за три мои поръчки от въпросния сайт.
Аватар
aver

Мнениеот valio_3 на 04 Окт 2010, 23:19

видях сайта отначало си помислих че само от цената зависи дали ще има цена за превоза или не ... Много ме разочарова,като видях,че и теглото е важно... бях решил да си взема
Now Foods, Creatine Monohydrate, 1 kg, 2.2 lbs
Now Foods, Dextrose Powder, Quick Energy Fuel, 10 lbs (4536 g)
Now Foods, Tribulus, 500 mg, 100 Capsules х 2
Now Foods, Pro-Gainer, Chocolate Flavor, 8 lbs. (3629 g) х 2
гейнера и трибестана бяха по 2 и общо възлизаше на 130 долара г/д което е 190 лева като видях че така наречения шипинг добавя сума по-голяма от тази която е на поръчката ми стана лошо :mrgreen: към 400 лева стана с шипинга ,а за справка този гейнер съм го гледал в магазините във София около 100-125,така че не мисля че е по евтин :( други неща да, но за всичко по тежко трябва да си плащам явно за сега няма да поръчвам защото въздушня транспорт са го спряли нещо... а иначе това Free UPS Ground for orders over $40.00! ме озадачи :\ някой ако има предложение някакво да пише, ако може ;) явно както при повечето неща тая далавера е по-изгодна за американците :х
valio_3

Мнениеот aver на 06 Окт 2010, 18:55

Безплатният транспорт, за поръчки над 40$ е за американците. Чети хелпа за международни поръчки. За теглото, аз не поръчвам всичко, което ми трябва наведнъж. Ограниченията за евтин(доскоро безплатен) транспорт са до 80$ и до 3 lb (1.36 kg). Избирай по-малки опаковки и ги комбинирай. Ако искаш обаче, да поръчваш шоколад с килограми, сметката не излиза. Най-вероятно, толкова голям пакет ще заинтересува и митничарите и ще ти сложат и 20% ДДС. Някои добавки, които се произвеждат в България, като Трибестан, също може да са по-евтини тук.
Между другото, отстъпката при последната ми поръчка преди 10 дена(вече получена) беше 10%, което компенсира 4$ транспорт.
Аватар
aver

Мнениеот Nistel на 10 Май 2011, 19:36

Някой да има забавяне напоследък от този сайт. Последната ми пратка почти месец вече се бави :roll:
Nistel

Мнениеот Nistel на 10 Мар 2012, 08:21

Всичко дойде навреме много съм доволен. Вмомента с този код MIH089 имате 8$ отстъпка :!:
Nistel

Мнениеот danaildd на 23 Юни 2013, 16:47

Доста от техните продукти има и на BioMall.bg ако нещо ви трябва и не ви се чака. Хората от магазина поръчват и ако си заявите продукт който го няма.
danaildd

Предишна

Назад към Online shops (китайски и други)