ИБЕЙ търсачка .... начин да се котираме при търсене.

Помощ, съвети и препоръки

Модератор: semerdjiev

Мнениеот Ivanov на 23 Май 2017, 20:33

Ivanov написа:Само при мен ли тотално са спрели продажбите или и други имат такива проблеми.
За 3 седмици само една продажба. То не че много е вървяло преди това, но такова нещо не съм виждал и в най лошите си месеци.
Чувал съм че ибей толерират активните акаунти и ги изкарват в търсачката им напред. Даже и подредени по цена умишлено се изпускат някой обяви. А може и аз да не разбирам алгоритъмът им на търсачката. Искате ли да го обсъдим в нова тема, защото си мисля че това е ключът към повече продажби в сайта им? Ако някой е забелязал такава тенденция да създаде нова тема, да ме цитира и да се мятаме с обсъжданията, че тая тема и без това е много дебела и никой не иска да я чете :)

niko1122 написа:Нямам идея как определят кое да е напред в търсачката .Аз например имам продукт който винаги излиза на първо място в раздела си и съответно е най-продаван , други неща не мога да ги намеря дори и сред първите 20 страници :)

Точно за това говорех. Забелязал ли си някаква тенденция при търсенето. В смисъл, при нещата, които не можеш да откриеш. Вярно, че изключително голямо влияние оказват думите изписани в търсачката, но съм сигурен, че има някаква тенденция, както при гугъл търсачката. В крайна сметка ако успеем да разнищим алгоритъмът им на търсене всички ще сме добре.
Давам пример: Доста често пазаря от ибей и ми е направило впечатление, че хора от които съм пазарил ми излизат почти винаги в резултатите (говоря за един раздел, в който имам интерес и често си търся там стоки. Примерно в Инструменти.). Случвало ми се е без да се усетя да пазаря от един и същи продавач 3 пъти подред. Идеята е да намерим начин да се котираме в съседните обяви на предпочитания продавач, който явно търсачката умишлено ни набутва, защото сме доволни от него.
Стана доста сложно обяснението, дано ме разбирате какво искам да кажа. :)
Ivanov

Sponsor

Sponsor

Re: ИБЕЙ търсачка .... начин да се котираме при търсене.

Мнениеот Люси76 на 24 Май 2017, 17:05

Здравейте, продавам в немския ebay от година и това което забелязвам, е следното:
1.Обявата ми излиза на по предни позиции/страници, когато има повече думи в описанието.
2.Когато за няколко дни събере 6,7 наблюдаващи или има 60,70 преглеждания(цифрите са ориентировачни)
3.Когато се купи от дадена обява (пускам обяви с по - няколко бройки).
Обявите ми които нямат много преглеждания и нито един наблюдаващ, ги иткривам мнооого назад, след 20 стр. например.

Поздрави!
Люси76

Мнениеот ytrewq на 03 Юни 2017, 18:24

При мен продажбите са зле от декември миналата година. Просто рязко спаднаха почти двойно.
Изгубих и статус си "Power seller", което допълнително намали посещенията на обявите ми.
Според мен Брекзит има пръст в цялата работа, защото до преди това продавах доста повече във Великобритания.

Доста неща съм чел за алгоритмите на ибей. Мога да споделя от опит, че дадена обява се посещава много, когато се публикува за първи път, защото е нещо ново в ибей. Започнат ли обаче релистванията, ибей я счита за неинтересна за купувачите и я праща в десета глуха.
Има значение и как точно е изписано заглавието на обявата - трябва да се уцели най-често търсената комбинация от думи.

Ако се сетя нещо друго, ще пиша.
ytrewq

Мнениеот Piatnik на 06 Юни 2017, 09:40

Здравейте !

И аз не мога да хвана алгоритъма . Определени вече споменати неща са ясни но има и още съществени. Явно наистина има повсеместен спад на продажбите (според зависи де). При мен е от 3-4 месеца . Не го отдавам на Брекзит, все още е твърде рано.

Успех !
Piatnik

Мнениеот Ivanov на 06 Юни 2017, 20:05

Не е от брекзита, със сигурност. Аз не продавам в .co.uk.
Бях сигурен, че при лош рейтинг ибей те изритва назад по страниците, но след като получих един отрицателен отзив(втори за деветте години от как продавам) и на следващият ден заковах 3 продажби, ми е странно.
Люси76: Наблюдавайки моя акаунт май само за 3-та точка сте улучили.
ytrewq: Имам усещането, че продажбите ми паднаха, от както настроих всички обяви на Good 'till cancelled и сложих много бройки. Всичко това за да се вижда колко съм продал, но май е нож с 2 остриета.

Очаквах повече хора да се включат по темата, макар и със предположения, а не със сигурни решения на проблема.
alex123, TomSoyer, wreden, ... не се скатавайте. Включете се с разсъждения!!! :)
Поздрави и успехи с продажбите.
Ivanov

Мнениеот ytrewq на 07 Юни 2017, 18:54

Здравейте отново.
Аз да споделя друга аномалия, която забелязвам - пусна ли обяви с "free shipping", посещенията им клонят към нула. Ибей обаче твърди, че това е мега далаверата, защото обявите щели да излизат най-отгоре. Аз твърдя, че при мен се получава точно обратното.
Някой друг с подобни наблюдения?
По едно време си промених целенасочено всички обяви на "free shipping", но резултатът беше плачевен и след 1 месец го махнах.

@Ivanov: Тази опция не я ползвам, та не мога да кажа. За броя налични артикули не мисля, че има някакво значение.
ytrewq

Мнениеот alex123 на 18 Юни 2017, 09:21

Здравейте,
Според доста писано из нета и опит, листинг който е без време и възможно по стар, с фрии шипинг и съответно повече продажби се показва пръв. Естествено има и много други критерии за които никой незнае. По принцип ако от Франция някой си купи от артикула ти и после друг французин търси за същия артикул ще излезеш по напред в резултата. Това важи за всички държави. Негативните не ги броят от години, това което се гледа също е да по изряден акаунт, без дефект Пойнт и т.н.
Това че вие си търсите артикула и не го намирате или излиза назад може да е защото адреса ви за шипване е в бг, ако листване в юк и сложите юк адрес в главен за шипване (като купувач) тогава подредбата ще е съвсем друга. Ако самите вие сте задали че не пращате в БГ може изобщо да не ви излезе вашия листинг.

И за финал, ако някой има интерес към експресни пратки в цял свят (следващ ден за Европа, цял 2-3 дена макс) или бързи и евтини за Германия и Европа да ми пише или 0889.520.134.
Продавам всички размери пликове с балончета / въздушни мехурчета и картонени кутии 0889 520 134
Добри цени за доставки на малки и големи пратки в цял свят. (Пощенски, куриерски, експресни доставки).
alex123

Мнениеот TomSoyer на 19 Юни 2017, 08:06

От опит мога да кажа , че основните неща от които зависи къде ще се нареди обявата ви са хубави и ясни снимки , добър рейтинг и заглавие с много ключови думи . Разбира се зависи и купувача как си настройва търсачката . Ако е настроил да търси от най-евтино към скъпо нормално да не сте в първите страници .
Аватар
TomSoyer

Мнениеот Ivanov на 19 Юни 2017, 20:00

Браво и благодаря на включилите се до момента.
Започнах промените от заглавието. На първо място в заглавието сложих името на продукта, който предлагам. До сега на първо място вися грамажа и след това името на продукта, защото исках да е напълно ясно точно колко продавам, но за да продам нещо първо трябва да намерят продукта ми. За това започнах промените по листингите си от заглавието. След това ще пробвам промени по категориите и т.н.
Започнах от заглавието, защото ключовите думи, по-който аз търсих продуктите си ги няма в моето заглавие или не са на първо място в заглавието и въпреки че предлагам едни от най-добрите цени, билките ми не бяха на първа страница. За целта разместих думите в заглавието, изтрих маловажните и добавих нови (не ми достигат символи). Сега остава да чакам и да следя дали ще има някакъв ефект, но се чудя с какво да сравнявам, защото при търговията (освен при сезонните стоки) няма никаква закономерност в продажбите.
Хей, Wreden, къде се загуби. И твоето мнение е важно, както и на доскоро активните дами в съседната тема. :D
Поздрави на всички и успехи в продажбите.

п.п. Почти всичко се внася в държавата ни и се изнасят пари, което няма как да събуди икономиката ни и да вдигне заплатите ни. Трябват будни хора, като хората от този форум, които търсят начин да внесат пари отвън. Още по хубаво е да се събуди производството ни. Единственият плюс на ЕС, е че ни пази от конкуренцията извън ЕС, но за жалост почти никой не се възползва от това.
Това последното е за друга тема. Ако някой има забележки по казаното да отвори нова тема с цитат за да не цапаме тази наистина добра тема, която ми отвори очите за нови проби.
Ivanov

Мнениеот stanimir_d на 19 Юни 2017, 20:55

Здравейте и аз да се включа със скромния си опит като продавач и по скоро от наблюдение като купувач.Забелязах че китайците блъскат в заглавието всички възможни ключови думи които даже не са свързани.Важното е обявата да излезе в първите места на търсачката.Сигурно има и други фактори, но според мен заглавието е от най-важните.Ivanov според мен си на прав път според мен е хубаво да напишеш в заглавието и ползата от билката с 1-2 думи например: вдига самолета :D .Друг трик който съм забелязал при китайците -слагат в обявата опция да се купи 1/5/10бр в заглавието пишат 10бр а като цена в търсачката излиза цена на 1 бр
stanimir_d

Следваща

Назад към eBay и Amazon