Покупка и доставка - краен срок 2 месеца

Помощ, съвети и препоръки

Модератор: semerdjiev

Диспути в eBay и PayPal

Мнениеот vladik на 24 Сеп 2017, 18:37

Здравейте,
Четох във форума за сроковете за отваряне на диспут в eBay-до 45 дена след плащането.Но след това четох за подоб-
ния казус и в PayPal.Там срока за отваряне на диспут(case) пък е 180 дена.Това за всички трансакции е или не.В смисъл
както е моя случай като продавач,получавам известие от eBay,че един мой купувач е отворил диспут за неполучена сто-
ка,която съм изпратил на 15.юни 2017 г.Понеже ми се случва за първи път(имал съм такива случаи,но след 30-я ден)
ме интересува как стои въпроса с тези диспути в еBay и PayPal.Благодаря предварително.
vladik

Диспути в eBay и PayPal

Sponsor

Sponsor

Re: Диспути в eBay и PayPal

Мнениеот wreden на 24 Сеп 2017, 20:51

Те диспути се отварят от време на време. Трябва голяма дипломатичност и отзивчивост, защото почти винаги к;иента /купувача/ има право. Мисля че вече не може да се отварят диспути от ПейПал при сделки в Ибей. Когато има диспут към теп се свързваш с купувача пишеш му тракинг номера /ако има такъв/, молиш го за търпение все пак пратката пътува от доста далеч и се молиш наистина да пристигне бързо. На мен напоследък доста бързо ми пристигат пратките до Щатите. Иначе срока в Ибей за отваряне на кейс е до 60 дни след сделката.
wreden

Re: Диспути в eBay и PayPal

Мнениеот vladik на 25 Сеп 2017, 07:20

Здравейте,
Получих отговор от "извора",тоест от eBay.Накратко в случая купувача не може да повдигне диспут в eBay,понеже е про-
пуснал срока от 30 дни след максимално обявената дата на доставка.Прилагам официалният текст:
This is Edson from eBay Customer Service getting back with you regarding you case 5148100273 concern you raised with our Chat teammates. I’m sorry to learn buyer "romak_98" filed an Item Not Received case for the stamp catalog (item 263034128488) that you sold. I understand you want us to review the claim as it took the buyer more than 3 months to raise the issue with you. No worries, I'm happy to help.

Vladimir, I’ve reviewed the case and can see that the maximum delivery date for this was on June 27, 2017 but the buyer only filed a claim more than 30 days after. For this reason it is no longer covered by eBay Money Back Guarantee.

In some cases, eBay allows buyers to open a claim past the coverage period just to provide a venue for communication with their trading partner.

That being said, I’m pleased to inform you that I have now closed the case in your favor and the funds for this transaction have been released back to you.

You are not required to take any further action regarding this case and this will also have no negative impact on your account.

I’m glad to have resolved your concern and thank you for choosing eBay. Have a great day Vladimir!

Kind regards,

Edson A.
eBay Customer Service
vladik

Покупка и доставка - краен срок 2 месеца

Мнениеот wreden на 03 Дек 2017, 21:48

Здравейте, имам следния казус който ми се случва за 2 път. Правя покупка от китаец на 2 септември /примерно/, и срока за доставка е до 2 ноември. Аз до 2 ноември не съм я получил и не мога да отворя диспут за неполучена стока. На 3 ноември вече не мога да отворя диспут защото бутона за отваряне на диспут вече го няма. Та какво може да се направи в такъв случай?
wreden

Re: Покупка и доставка - краен срок 2 месеца

Мнениеот Ivanov на 07 Дек 2017, 18:50

В такива случаи отварям кейс във пейпал. Там сроковете са доста големи вече /като влезеш в трансакцията някъде долу пишеше до кога можеш да отвориш кейс/.
Ivanov

Мнениеот wreden на 08 Дек 2017, 08:21

Да, но са по променили опциите в ПайПал. И аз съм отварял кейс от там. Сега погледнах опциите и там няма опция за неполучена стока, доскоро дори нямаше опция за каквито и да било корекции от ПейПал, само линк към Ибей, а пък оттам срока е изтекъл. Пейпал-а преди да се се "разделят" с Ибей-я беше по добър до 180 дни можеше да се отвори кейс, сега нещо са го посбъркали.
wreden

Мнениеот Ivanov на 10 Дек 2017, 11:08

На главната страница в акаунта ти, долу в ляво имаш "Resolve a problem in our Resolution Center" в новия прозорец имаш "Report a Problem" и ти се отваря стария интерфейс с транзакциите, където за всяка имаш срок от 180 дни да отвориш кейс. Има и неполучена стока. Успех :)
Ivanov

Назад към eBay и Amazon