Искам да продавам в eBay

Помощ, съвети и препоръки

Модератор: semerdjiev

Re: Искам да продавам в eBay

Мнениеот TomSoyer на 04 Май 2018, 18:00

Ако си регистриран в .com може само по телефона , защото нямат чат . Ако си в .uk може по чата да им пишеш . Не съм сигурен , но май телефоните им са безплатни , но нека да каже някой , който знае със сигурност .
Аватар
TomSoyer

Sponsor

Sponsor

Мнениеот delcheva_ginka на 07 Май 2018, 13:11

Здравейте,
От няколко дни се заформи идеята да продавам в ибей.
Разгледах форума и намерих много ценна информация, но страниците са много и не мога да прегледам всичко.
Интересува ме, като се продава по какъв начин става декларирането на доходите? Трябва ли да имам фирма или като физическо лице да внасям някакъв данък с годишна декларация и дължат ли се осигуровки? И как стои въпроса с данъците и осигуровките изобщо, след като това е доход от чужбина? Трябва ли в Германия/Англия да се внасят тези данъци или в България?
Моля, ако вече е дискутиран този въпрос да ме извините!
Благодаря предварително!
delcheva_ginka

Мнениеот TomSoyer на 07 Май 2018, 23:06

Не дължиш нищо на държавата . Реално никой не те знае какво продаваш и какво печелиш . Намираш се в сивия сектор .
Аватар
TomSoyer

Мнениеот Ivanov на 10 Май 2018, 21:56

Няма такова нещо, като "не дължиш нищо на държавата". На ТАЗИ страница на министерство на финансите е обяснено кога физически лица не дължат данък и никъде не се споменава търговия.
Също така НАП получават информация от банки, от куриери за получени доходи както и от чужбина за открити сметки и получаване на пари по тях.
Както ние използваме интернет така и те влизат в час и започват да следят доходите ни за да не изтърват някой приход от данъци. Ето още инфо
Ivanov

Мнениеот TomSoyer на 11 Май 2018, 15:19

Банките дават информация само ако им бъде поискана и то пак не съм сигурен ,че ще я дадат . Има банкова тайна .Те нямат изгода да те дават на НАП ,защото те взимат проценти и такси от парите които превеждаш по сметките си при тях . За куриерските фирми съм съгласен ,че дават информация имам познати продавачи в България , които НАП ги погна заради информация от ЕКОНТ и въпреки това те пак намериха начин да ги излъжат . НАП няма достъп до информация нито до твоя PayPal нито eBay , нито пък могат да я изискат . Единственото слабо място може да бъде банката която ползваш .
Аватар
TomSoyer

Мнениеот TomSoyer на 12 Май 2018, 19:05

Днес ми направи впечатление ,че на месечната фактура пише (Includes Bulgarian VAT) , без значение дали регистрацията е в .com или .uk Процента който сега eBay удържа вече е по-голям от 10%
Аватар
TomSoyer

Мнениеот Piatnik на 13 Май 2018, 09:51

Здравейте!

Няма вариант банка да откаже информация на НАП. Мисля, че са задължени по закон.

А какъв е проблема да се регистрира фирма и след това да си връщаш ДДС-то?

Просто идея това са цели 20%, което в повечето случаи е повече от печалбата. Ще можеш да си приспадаш и разходите , за куриер и от eBay фактури. Няма и да си в сивия сектор така. Има и негативи де.

Какво ще рече ''Includes Bulgarian VAT'' не мисля че таксите са над 10% ? Сега видях пише Includes UK VAT при мен.

Хубав ден!
Piatnik

Мнениеот TomSoyer на 13 Май 2018, 12:31

Вероятно няма да откаже , но и няма доброволно да те даде на НАП . За да те проверяват някой трябва да подаде сигнал срещу теб поне аз не виждам как иначе ще разберат с какво се занимаваш . (Includes Bulgarian VAT) Предполагам е някакъв вид ДДС . Като си сметна удръжките в категория " дрехи и аксесоари " процента който eBay ми удържа е около 11,5 % , с около 1.5% повече . На пръв поглед не изглежда много ,но при 150-200 продажби на месец сумата става голяма . А това да си в сивия сектор за мен е само предимство . Представи си да правиш около 150 продажби месечно и ти сложат 20% ДДС , колко пари ще те върнат на зад , само защото трябва да се пълни една хазна от която едни мафиоти да точат когато си поискат . При теб пише " Includes UK VAT " може би защото си се регистрирал с адрес в United Kingdom , но само предполагам .
Аватар
TomSoyer

Мнениеот delcheva_ginka на 16 Май 2018, 10:25

Проблема с фирмата идва от това, че искам да продавам детски дрехи, НОВИ. Само че складовете от които купувам стоката не искат да издават фактури и така ще се окаже, че или продавам неща, които ДОКУМЕНТАЛНО не притежавам, или, ще имам ОГРОМНИ печалби, върху които да платя ДДС, Данък печалба на НАП 10% +5% данък дивидент и осигуровки, защото упражнявам търговска дейност и трябва да се осигурявам поне на минималния праг, което е 160лв на месец :(. И сега идва въпроса: колко трябва да печеля, за да нахраня всичките институции, че и за мен да остане и да не се окаже, че всичко това ми е за слава :(
delcheva_ginka

Мнениеот TomSoyer на 16 Май 2018, 22:12

Мисля ,че има и едни 20% , които плащаш когато минеш годишния лимит от 50 000лв. Според мен по-големия проблем е ,че някой кърлеж от НАП може да реши да те рекетира и да ти съсипе целия бизнес . За България това си е вече практика . Тази държава не заслужава да и се плащат каквито и да било данъци , защото те отиват по джобовете на разни политици , директори и така по веригата . Правят някакви опити да осветлят сивия сектор ,но за сега не успяват , възползвай се .
Аватар
TomSoyer

ПредишнаСледваща

Назад към eBay и Amazon