Искам да продавам в eBay

Помощ, съвети и препоръки

Модератор: semerdjiev

Re: Искам да продавам в eBay

Мнениеот delcheva_ginka на 17 Май 2018, 15:39

Моля за помощ!
Опитвам се да кача обява в немския ebay, обаче ме препраща към английски и ми изписва това съобщение :( Възможно ли е да е защото искам да добавя варианти на размери? Една такава обява ми качи без проблем, но сега не става. Ако я качвам, като единична бройка - няма проблем ... някой запознат с проблема? Ако натисна "контакт" нищо не става.
Благодаря предварително!
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
delcheva_ginka

Sponsor

Sponsor

Мнениеот TomSoyer на 17 Май 2018, 23:39

delcheva_ginka написа:Моля за помощ!
Опитвам се да кача обява в немския ebay, обаче ме препраща към английски и ми изписва това съобщение :( Възможно ли е да е защото искам да добавя варианти на размери? Една такава обява ми качи без проблем, но сега не става. Ако я качвам, като единична бройка - няма проблем ... някой запознат с проблема? Ако натисна "контакт" нищо не става.
Благодаря предварително!

Да . Искаш да качиш различни варианти , а нямаш толкова голям лимит за да го направиш . Следи си сумата и артикулите , които са ти отпуснати от eBay.
Аватар
TomSoyer

Мнениеот TomSoyer на 25 Май 2018, 20:12

Никъде не намерих информация как се купува шипинг лейбъл от САЩ . Някой има ли опит , защото аз опитах да купя от USPS , но не ми позволява . Пита ме в кой ден искам да бъде изпратена и ми дава три опции , която и да избера ме връща обратно пак да избирам . Още един колега продавач опита да купи и му дава същото .

Опитах и то UPS и FedEx , но цените са космически . За нещо около 500гр. В единия ми искаха 123$ , а в другия 230$.
Аватар
TomSoyer

Мнениеот delcheva_ginka на 31 Май 2018, 08:33

Здравейте отново! Благодаря на форума, че ви има и давате информация на всеки, който има желание да пробва да продава извън България :) Вчера реализирах първата си продажба :) .
Имам обаче въпрос: таксите, които се дължат на ebay автоматично ли се приспадат от сумата, която се получвава в pay pal или трябва да се плати отделно. В paypal имам някаква удържана такса, но не пише за какво е. Всъщност пише selling protection, но това е гаранцията на ebay. Таксата за получен превод на Pay pal кога се отдържа и кога тази на ebay. Дала съм разрешение на ebay за автоматично плащане. Регистрирана съм като частено лице ако има значение.

Благодаря предварително!
delcheva_ginka

Мнениеот delcheva_ginka на 31 Май 2018, 09:59

И още един въпрос: с препоръка ли изпращате, за да получите проследяващ код, макар и по-скъпа доставка или само приоритет?
Благодаря
delcheva_ginka

Мнениеот delcheva_ginka на 31 Май 2018, 10:05

И още един въпрос: с препоръка ли изпращате, за да получите проследяващ код, макар и по-скъпа доставка или само приоритет?
Благодаря
delcheva_ginka

Мнениеот Ivanov на 31 Май 2018, 22:03

Здравей, Много ме кефи колко си надъхана (говоря в женски род заради ника ти). Таксите на пейпал ги виждаш в пейпал акаунта ти. Таксите на ибей се теглят между 15 и 17 число на месеца и са за предния месец, като фактурата идва на имейл с дължимите такси на 1-3 то число на месеца.
Другият въпрос не е за тая тема, но ще ти отговоря без да го местя (освен ако не възникне дискусия): Пращам само с приоритет, когато не ми пука, че ще загубя парите от сделката, ако клиента не е получил стоката си. Когато сумата надхвърля преценката ми за "риск на загубите", тогава пращам с проследяващ номер /препоръка/.
Ivanov

Мнениеот TomSoyer на 17 Юни 2018, 19:55

Здравейте . Някой има ли регистрация в adyen.com ?
Аватар
TomSoyer

Мнениеот Midnight dream на 03 Юли 2018, 18:18

Здравейте, не съм посещавала скоро форума, но днес ми изникна един въпрос и реших да се допитам до вас. ;)

По случайност преди малко забелязах, че бройката на всички Views по обявите ми е изчезнала и е заместена от тиренца. Броят на следящите обявите ми потребители, обаче, все още си е там.

Как да си обясня това?! :roll:

P.S.: Допълвам се – току-що, след refresh-ване на страницата, броят на преглежданията ми отново се появи и в последствие пак изчезна. Май е бъг...
Midnight dream

Мнениеот redsonyabg на 23 Юли 2018, 11:07

Здравейте . Нова съм във форума моля да ме извините ако вече е отговорено на тези въпроси . Дълго се рових но не успях да намеря отговор . От скоро реших да продам някои лични неща в иБей . Проблема е ,че иБей и ПейПал са ми с различни пощи . Всичко друго си ми е едно и също , имена , адрес , всичко . Това проблем ли ще е ако реша да продам нещо ?

П.С. Опитах да променя пощата в иБей , но не ми изпраща код за потвърждение .
Аватар
redsonyabg

ПредишнаСледваща

Назад към eBay и Amazon