Искам да продавам в eBay

Помощ, съвети и препоръки

Модератор: semerdjiev

Re: Искам да продавам в eBay

Мнениеот TomSoyer на 23 Юли 2018, 18:05

С eBay няма да имаш проблем , но не съм сигурен ,че PayPal няма да ти задържат средствата и да ти поискат някакви документи . Да каже някой , който се е сблъсквал с този проблем .
Аватар
TomSoyer

Sponsor

Sponsor

Мнениеот valbg1 на 08 Сеп 2018, 13:24

Привет на всички,
това тук е най-"голямата" тема по въпроса с продажбите в Ибей, която намерих,
но след всичкото четене все още не съм уверен за някои неща и моля за съвети по следните въпроси:

1. За малки колетни пратки до към 1кг – БГ Пощи ли? (Speedy, MBM Express, FedeEx, Interlogistica и още няколко не им помня имената)
1.1. коя услуга на БГ Пощи да ползвам – малък пакет + с предимство + препоръка + трекинг
1.2. за колко време пристигат с БГ Пощи до Европа/САЩ/Австралия
------------------------------------------------------------
2. В обявите в Ибей (ползвам UK, понеже вдявам само на английски):
2.1. добре ли е да приемам „Domestic returns“ или само „International returns” след като изпращам от БГ
2.2. връщане на стоката в 14 дни – добър избор ли е
2.3. за “Domestic postage“ коя услуга избера – добре ли е „Economy Delivery from outside UK (10 to 22 working days)” – ако ползвам БГ Пощи като най-евтин вариант
2.4. за “Domestic postage“ еднаква цена от 10 £ добре ли е да обявя (за пратки до към 1кг)
2.5. “Dispatch time” добре ли е 2 работни дни
2.6. за “International postage“ коя услуга да избера – добре ли е „Standard Int’l Postage” – ако ползвам БГ Пощи като най-евтин вариант
2.7. за “International postage“ еднаква цена от 15 £ добре ли е да обявя (за пратки до към 1кг чрез БГ Пощи)
2.8. смятам да не избирам цяла Европа (ами само ЕС) и Русия – разумно ли е
2.9. допълнителна пощенска услуга смятам е добре да обявя (ако някой желае да си я плати) - при запитване / или направо FedEx например
2.10. видимост в Ибей САЩ и Канада смятам си струва таксата
2.11. размери и тегло на пакета добре ли е да се обявяват
3. След като получа плащане/транзакция в Пейпал (и изпратя пратката):
3.1. на етикета на пратката освен адреси подател/получател пише ли се нещо друго
3.2. веднага ли да давам положителен фийдбек (като китайците) или на по-късен етап
3.3. разумно ли е да изпратя съобщение (като китайците), че ако има забавяне с доставката, моля да се изчака и да се търси контакт с мен преди неутрален/негативен фийдбек

Да уточня, че всъщност вече имам листнати 10-ина неща, приключили/платени 3 търга, но понеже е събота ще ги изпращам в понеделник
подкарах всичко сам, с голяма доза интуиция, дано не съм оплескал нещо.
И предварително благодаря за отзивчивостта/съдействието на всеки.
valbg1

Мнениеот Ivanov на 10 Сеп 2018, 19:21

Здравей и добре дошъл,

Напоследък активността във форума е слаба и всеки след като премине началният курс тук се насочва основно към продажбите и забравя за форумът, от къде е тръгнал и кой му е помогнал ;) /нарочно дразня, някой да не ми се върже/.

На въпросите:
БГПощи, макар и с увеличението на цените все пак си остават най-евтините. Не си написа от къде си. Ако си от Варна мога да ти предложа да звъннеш и на @Alex123. Приема пратки към DHL и цените му са много добри.
За БГПощи ползвай калкулаторът им, защото като гледам цената която си дал за domestic изобщо не се връзва и ще си вътре. Domestic означава вътрешна пратка или иначе казано щом регистрацията ти е в .co.uk означава че с от Великобритания и пращаш във страната си, но ти пращаш от България и цената ти за domestic трябва да е идентична като за страните от Европа или иначе казано, като International. Цената на БГПощи за пратка до 1кг с препоръка, което значи с проследяващ номер и предимство, което е задължително ако има препоръка е 27лв, което е около 11-12GBP, така че с 10 лири си вътре с транспорта. Освен цената на транспорта имаш и опаковка и транспорт до пощата, добави си и тези разходи в калкулацията и така формирай цената за транспорт.
Незнам какво смяташ да продаваш, но ако си сигурен в стоката си и не е рискова дай на клиента 30-дневен срок за връщане и я пусни да се продава в цял свят, не се ограничавай до ЕС.
По т.2.11: Не само размери и тегло, ами и цвят, и вкус, и материал, и каквото още можеш да добавиш като информация за продуктът ти за да може клиента да се ориентира максимално и да не се налага да задава допълнителни въпроси, а да види че продуктът се при теб, знаеш какво продаваш и си готов да понесеш всички последствия за качеството (последното по повод 30-дневния срок на връщане).
Нататък: Не е необходимо да пишеш на клиента, че си му пратил стоката и т.н. Това поне за мен е досадно. Достатъчно е че Ибей го известява че е изпратена, а ако той наистина има интерес към стоката сам ще си намери тракинг номерът и ще си я следи.
Където не съм засегнал въпросите си постъпил правилно според мен. Акдко има още нещо питай без да се притесняваш. Успех в продажбите :)
Ivanov

Мнениеот valbg1 на 10 Сеп 2018, 20:44

Ivanov написа:... За БГПощи ползвай калкулаторът им, защото като гледам цената която си дал за domestic изобщо не се връзва и ще си вътре. Domestic означава вътрешна пратка или иначе казано щом регистрацията ти е в .co.uk означава че с от Великобритания и пращаш във страната си, но ти пращаш от България и цената ти за domestic трябва да е идентична като за страните от Европа или иначе казано, като International. Цената на БГПощи за пратка до 1кг с препоръка, което значи с проследяващ номер и предимство, което е задължително ако има препоръка е 27лв, което е около 11-12GBP, така че с 10 лири си вътре с транспорта. Освен цената на транспорта имаш и опаковка и транспорт до пощата, добави си и тези разходи в калкулацията и така формирай цената за транспорт...

Ами аз днес изпратих три пратки - с препоръка + трекинг номер
Англия 420гр - 9.80лв
Англия 580гр - 17.00лв
Австралия 250гр - 9.20лв

Голямо смятане и писане ще падне за да си въведа универсална таблица за пощенските разходи - няма ли някъде формулите на БГ пощи по региони и грамажи?
За начало (с тези ограничения за броя обяви) смятам да въвеждам Flat такса за Европа и друга такава за САЩ и Австралия според грамажа на това което продавам. Отделно обявявам Worldwide shipping, но чрез запитване за точна такса. Това добре ли е?
valbg1

Мнениеот Ivanov на 10 Сеп 2018, 21:59

Отговорил съм ти в раздел "Митници и Куриерски услуги", в темата "Български пощи ."
Ivanov

Мнениеот valbg1 на 18 Сеп 2018, 15:40

В следната ситуация съм:
Приключил обявен от мен търг. Купувача не плаща спечелената цена (изпратих му допълнителен инвойс на втория ден).
Отворих кейс на третия ден, след което отново никаква реакция.
В началото на четвъртия ден предложих на вторият (по залог) участник в търга и той (почти незабавно) ми заплати цената.

Въпроса ми е - отвореният кейс как да го затворя, пита ме дали съм получил или не парите от купувача. Естествено ще потвърдя, че не съм получавал нищо, но се чудя дали няма самият Ибей да ми преведе парите и да си ги търси от купувача или нещо такова, а аз все пак съм продал артикула на вторият участник. Или да си изчакам автоматично да се затвори кейса?

Основно искам да не оплескам нещо и да "ме наказват" или ограничават нещо после.
valbg1

Мнениеот Ivanov на 27 Сеп 2018, 19:49

Не съм запознат с търговете, но съм сигурен, че ибей няма да ти преведат парите.
Сигурно вече си си решил проблемът, но напиши за развитието за да виждат и другите потребители как става :)
Ivanov

Мнениеот ytrewq на 29 Сеп 2018, 21:57

Не е редно да се предлага стоката на втория в наддаването след открит, но незатворен кейс (срок 4 дни).
Ако неочаквано първият реши да плати (случва се да плати в последния момент ) изпадаме в много неприятна ситуация.
Стъпки:
Изпращаме напомняне (фактура) на първия в надаването - ако продължава да не плаща, отваряме кейс - чакаме да плати 4 дни - затваряме кейса, ако не плати - предлагаме стоката на втория в наддаването.
ytrewq

Мнениеот verabel на 08 Окт 2018, 14:09

Здравейте.
Може ли наследник /съгласно удостоверение за наследници/ да продължи да продава през профила на починал човек? Ако може какво трябва да се направи, за да остане профилът на починалия с активите, а наследника да продава и да с регистрира собствена карта, за да може да получава сумите от продажбите по нея? Може би трябва и PayPal да се уведоми? Въобще възможно ли да се наследи профила на починал човек от законните му наследници?
Благодаря предварително!
verabel

Мнениеот Ivanov на 08 Окт 2018, 19:58

Здравей и Добре дошъл/дошла,
Съболезнования за загубата.
Въпросът е засегнат в няколко теми, които набързо прегледах в ибей форумът. Поствам препратки, като в първият случай става въпрос за личен акаунт, а във вторият за бизнес акаунт. Разгледай ги и ако не намериш решение на твоите проблеми направо комуникирай с ибей. Там информацията ще е най точна и сподели с нас развитието на нещата.

https://community.ebay.com/t5/Getting-Started/How-to-change-account-from-husband-to-wife/qaq-p/19981242
https://community.ebay.co.uk/t5/Business-Seller-Board/Inheriting-an-eBay-Business/td-p/5811852
Ivanov

ПредишнаСледваща

Назад към eBay и Amazon