Искам да продавам в eBay

Помощ, съвети и препоръки

Модератор: semerdjiev

Re: Искам да продавам в eBay

Мнениеот TomSoyer на 25 Сеп 2017, 21:04

Предлагам да посъживим малко темата за дропшипинга :) . Има ли някой , който да се занимава и да има опит с него . Ако някой желае нека се включи :

viewtopic.php?f=6&t=2416&start=10
Аватар
TomSoyer

Sponsor

Sponsor

Мнениеот kiki18 на 30 Сеп 2017, 16:39

Здравейте, имам еди въпрос към ползващите ebay.co.uk
Искат вече да няма видими данни, като тел.номер, е-мейл, а реално при листване на продукт, най-отдолу на листинга излиза:
Business seller information
и там има мейла примерно. Как се променя това, не мога да го открия, да се коригира, да не се вижда?
kiki18

Мнениеот Midnight dream на 06 Окт 2017, 23:37

Здравейте, някой правил ли е скоро продажба в американския eBay? Искам да попитам дали Final Value Fee все още е 12% – поне на мен последно толкова ми взимаха, но скоро не съм правила продажби и не знам дали все още е така.

Също, колко беше процентът, който PP взима? Преди със сигурност беше 4.4% от стойността на продажбата + $0.30 - това важеше за хора от България, продаващи в САЩ; за различните държави е различна таксата, при cross-border транзакции, в общи линии, но за България беше точно толкова преди около година.

Благодаря предварително! ;)
Midnight dream

Мнениеот Helpp на 12 Окт 2017, 17:39

Здравейте на всички . От няколко дена имам следния проблем .
При опит да си влезна в акаунта си в иБей ми изписва с червени букви " We are technical difficulties " .
Дават ми един номер на който да се обадя и да продиктувам един код за сигурност . Вече три пъти тази седмица им се обаждам , кавам им кода , те ми оправят профила и след няколко часа пак същото . Някой сблъсквал ли се е с този проблем . Странното е ,че от телефона си като влизам всичко си е ок , но опитам ли от PC или латоп ми изписва това и не ме пуска .
Helpp

Мнениеот Ivanov на 09 Ное 2017, 22:28

Най-вероятно имаш някакъв проблем с компютъра. Вирус, spyware, adware и др. Активността се засича ибей и автоматично те ограничава. Всичко това са само предположения. Най-лесното и най-трудоемко е преинсталация на Windows. Другите решения на проблема може да свърши някой, който знае къде да пипа в windows-a и знае какво прави.
Не съм имал такъв проблем и само предполагам н абаза изложената информация за проблема и на база ограничените ми знания, така че мнението ми да не се приема, като "чиста монета".
Ivanov

Мнениеот PETYANEDEVA на 19 Ное 2017, 18:44

Здравейте, Благодаря за приема!
Радвам се ,че ви има и че ще можете да ми помогнете.
Моят случай е следният-
Направих се профил в Ebay.com преди два дни с идеята да продавам, а не да купувам. Регистрирах се , после си направих профил в paypal и се почна мъката.
Цял ден се занимавах с обявата и ум и дадох List и получих съобщение ,че съм restricted. Сега обявата стой в Unsold.
След това реших ,че в ebay.co.uk ще ми бъде по лесно и там нов акаунт , отбелязах че съм seller и опитах с нов артикул , пак играчка и на накрая беше List is with displayed fees дано не бъркам . Натиснах и ме излезе WE ARE UNABLE TO INCERASE YOUR ALLOWANCES RIGHT NOW.
Сигурно правя много грешки, моля кажете ми къде бъркам. В началото съм , трудно ми е , много въпроси имам... но имам огромно желание да се науча да продавам в ebay.
PETYANEDEVA

Мнениеот Ivanov на 20 Ное 2017, 19:54

Здравей Петя,
Добре дошла във форумът. При регистрация нещата доста са се изменили.Преди девет години, когато се регистрирах всичко изглеждаше по доста различен начин и едва ли съветите ми ще са актуални, но намирам "по-прясна" информация по въпросът ТУК. Вариант е и да се свържеш с ибей по телефонът, но като чета доста от хората се оплакват, че не са им помогнали. Пробвай все пак. Дано съм бил полезен.
Ivanov

Мнениеот TomSoyer на 28 Ное 2017, 09:54

На някой случвало ли му се е да му свалят всички обяви и да му изпратят съобщение : Your seller performance is not meeting the minimum requirements to sell on eBay and your seller level is now Below Standard in the GLOBAL seller performance standards program.

You won't be able to list and sell items on eBay anymore. "

Без да има отрицателни обратни връзки , отворени случаи от клиенти или неполучени пратки .
Аватар
TomSoyer

Мнениеот wreden на 28 Ное 2017, 22:03

На мен са ми спирали обявите за месец, като пуснатите обяви си стоят за определения срок, а тези които са изтекли не мога да ги "релистна", също и не мога да пусна нови. Причината беше че съм нарушил правилата и съм продавал фалшиви стоки.
wreden

Мнениеот TomSoyer на 29 Ное 2017, 19:33

Да , за фалшиви стоки и на мен са ми спирали за седмица или месец ама примерно ми казват . А днес ми отговориха ,че продажбите през последните месеци са ми спаднали под някакъв минимум и те са преценили ,че профила трябва да бъде спрян за безопасност на купувачите . Така били преценили . Преди просто намаляха лимита примерно от 240 на 120 на месец ама явно са променили политиката .
Аватар
TomSoyer

ПредишнаСледваща

Назад към eBay и Amazon