Анализ на Feedback-а

Помощ, съвети и препоръки

Модератор: semerdjiev

Re: Анализ на Feedback-а

Мнениеот Ronson на 01 Юни 2008, 12:55

hoolie написа:Някой може ли да обясни как се сформира този feedback ? Гледам човек , който няма нито един негативен и в същото време е с 99.6 % . Не е ли редно да бъде на 100% ?

Бройката фийдбекове, които виждаш са за последните 12 месеца. Ако преди това е имал отрицателен/неутрален фийдбек, тогава се получава описания от теб случай.

А, иначе формулата за изчисляване на фийдбек е: Feedback (%) = Positives / (Positives + Negatives + Neutrals)
Аватар
Ronson

Sponsor

Sponsor

Мнениеот Di13 на 01 Юни 2008, 15:36

Ако негативните са от миналата година,не могат да се видят.
Di13

Мнениеот rPaguHaP на 21 Юни 2008, 19:00

ivo_ivo написа:Когато вляза в детайлния фийдбек и ми излезе таблицата на търговеца за една година, чукам върху посоченото число негативни или неутрални коментари и ми излизат само те, без позитивните.

И аз цъкам там, но нищо не става - няма препратка... все едно цъкам на текст :(
rPaguHaP

Мнениеот semerdjiev на 21 Юни 2008, 19:41

Наистина няма такъв линк. Всъщност никъде в eBay не съм виждал такава опция, а оттук идва и нуждата от въпросния сайт ;)
semerdjiev

Мнениеот rPaguHaP на 21 Юни 2008, 19:44

semerdjiev написа:Наистина няма такъв линк. Всъщност никъде в eBay не съм виждал такава опция, а оттук идва и нуждата от въпросния сайт ;)

Да - намерих сайта - доста е полезен - отказа ме да купя няколко неща :)
rPaguHaP

Мнениеот semerdjiev на 16 Авг 2008, 23:16

Пиша този пост във връзка с няколкото мнения по-горе, които коментират това дали има или няма подобна функционалност, която да се предоставя от самия eBay. Оказва се, че има, но само в някои от сайтовете. Например eBay.co.uk я предлага, а eBay.com - не. Редактирах първия коментар и по-долу можете да видите това което е добавено. За онагледяване на казаното е добавен и screenshot.

Редакция (16 август 2007): Трябва да внеса едно допълнение към казаното по-горе. eBay.co.uk притежава собствена функция за филтриране на feedback-а. С нея бихте могли да прегледате само негативния feedback на даден търговец. За целта трябва да кликнете върху една от цифрите в таблицата показваща детайлния feedback или да използвате линковете над списъка с оставените коментари. Тази функционалност обаче липсва в eBay.com, както можете да видите на дадените по-долу screenshot-и.

Въпреки това, функционалността предоставена от Toolhaus.org, не е излишна дори и в този случай. Първо, чрез него може да се търси за т.нар. False Positives, т.е. коментари, които са оставени като положителни, но носят негативен смисъл. Второ, чрез него могат да се филтрират само коментарите засягащи определени продукти - функция, която е доста полезна при анализ на търговци, които имат голям брой продажби.

Изображение
semerdjiev

Мнениеот egoist на 09 Сеп 2008, 13:41

rPaguHaP написа:
ivo_ivo написа:Когато вляза в детайлния фийдбек и ми излезе таблицата на търговеца за една година, чукам върху посоченото число негативни или неутрални коментари и ми излизат само те, без позитивните.

И аз цъкам там, но нищо не става - няма препратка... все едно цъкам на текст :(

Всъщност ivo_ivo е прав, но само за ebay.co.uk - за .com наистина няма активни линкове, а само текст и за там обсъжданият тук адрес може да е от полза.
Аватар
egoist

Мнениеот fox на 13 Фев 2009, 21:55

Купих си едни обувки и ги получих , дадох положителен feedback на търговеца но той не ми дава никакъв feedback .Какъв може да е проблема.
fox

Мнениеот -= F o z z y =- на 14 Фев 2009, 00:46

Че е забравил? :roll:

Aпропо, по темата: Goofbay също предлагат такава функционалност тук... ;)
Изображение
Аватар
-= F o z z y =-

Мнениеот lewboomeer на 20 Фев 2009, 15:44

Все още не съм получил стоката и продавача иска да му оставя feedback под предтекст: Please leave some feed back asap as paypal have limited my account and will only restore it once five recent feedbacks have been left. Thanks. :roll:
lewboomeer

ПредишнаСледваща

Назад към eBay и Amazon