Анулиране на приключила сделка.

Помощ, съвети и препоръки

Модератор: semerdjiev

Мнениеот mirenis на 18 Фев 2016, 22:55

Добър вечер. Имам нужда от спешна помощ. Може и да има някъде зададен същият въпрос,но наистина ми е спешно и ако може някой да ми помогне ще се радвам. Продал съм в eBay даден предмет,по-точно синът ми е сбъркал два подобни и е качил не този който трябва. Търгът е завършил снощи, има само една оферта и продавачът все още не е платил. Писах му с молба да развалим сделката - не е съгласен. Мога ли да откажа сделка при това положение? Някъде бях чел,че ,ако офертата е една,мога да го сторя,но не знам как. И също,ако плати в ПейПал,мога ли да му върна парите и по някакъв начин до откажа сделка. Не е само до парите,че са в пъти по-малко от това което струва,ами просто не беше въобще за продаване този предмет. Положението е заварено,защото отсъствах от дома 15дни. и не знаех за случая. Благодаря предварително.
mirenis

Sponsor

Sponsor

Re: Анулиране на приключила сделка.

Мнениеот wreden на 19 Фев 2016, 08:33

Анулирате сделката, избирате опцията, че предмета е повреден или не е наличен или друго подобно, ако ви плати купувача, връщате директно парите от ПейПал ако плати. Предмета си остава при вас, таксите са възстановени и остава само варианта ако клиента е много недоволен да остави отрицателен коментар.
wreden

Мнениеот mirenis на 19 Фев 2016, 14:40

Благодаря за отговора,но мисля,че това се отнася само ,ако искаш да спреш предмета от търга,т.е. преди приключването му. След като приключи,тези опции вече не са активни и няма как да се използват.
mirenis

Мнениеот wreden на 19 Фев 2016, 15:27

Ето тук е описано как става:

http://pages.ebay.com/help/sell/cancel- ... ocess.html

ако няма отворен кейс срещу вас, мисля че може да стане. Прочетете внимателно.
wreden

Мнениеот android29 на 28 Мар 2016, 07:51

Здравейте, искам да попитам нещо:
Може ли да анулирам/не заплатя дадена стока на която вече съм натиснал 'купи'?
Реших да купя една стока много изгодно на цена 3$(фиксирана цена не е търг), но не видях че продавача не е уточнил колко е доставката до България.
След това на други негови обяви видях, че доставя до България за 17$, което въобще не ме устройва.
Все още не съм платил и сделката ми стои в графата Unpaid items. Писах му съобщение че искам да се откажа от сделката,
за сега не ми е отговорил, но сега са празници в Европа и може и да не го е прочел още съобщението.
Въпросът ми е, може ли да не платя тази стока, като ползвам за извинение че в обявата не е посочена точната сума за доставка,
или щом съм натиснал buy колкото и да ми иска за доставка трябва да платя?
Благодаря предварително за отговора.
android29

Мнениеот wreden на 29 Мар 2016, 07:38

Може, избираш опцията че си сбъркал или не си видял цената на доставката. Продавача няма как да те задължи да платиш, нито може да ти сложи отрицателен.
wreden

Мнениеот android29 на 01 Апр 2016, 07:19

wreden написа:Може, избираш опцията че си сбъркал или не си видял цената на доставката. Продавача няма как да те задължи да платиш, нито може да ти сложи отрицателен.

Ок,мерси. Оправихме нещата.
android29

Назад към eBay