Отвориха ми Диспут моля за сьвет ????

Помощ, съвети и препоръки

Модератор: semerdjiev

Мнениеот barzaka88 на 02 Мар 2016, 18:01

Здр. пичове на 24.02.2016 пратих верижка на Ролекс с хубави снимки и описание ето я http://www.ebay.com/itm/222023351622?ss ... 1561.l2649 , но днес получавам ден след като купувача получава стоката диспут на пощата с
Adriano Resi has opened a dispute for the payment made on Feb 23, 2016
indicating that the item they received did not match the original
description. ЧЕ СТОКАТА не отговаряла на описанието без да се уточни кое по точно . Писах му на ЛС да каже какво по точно не отговаря снимките са ясни , описал сьм я . Та какво да правя след това ... още не сьм отговорил в Paypal на диспута . Най вероятно пича си иска парите , но ако му ги вьрна от кьде да знам че той ще ми вьрне верижката обратно ? Моля за сьвет - Поздрави
barzaka88

Sponsor

Sponsor

Re: Отвориха ми Диспут моля за сьвет ????

Мнениеот barzaka88 на 02 Мар 2016, 19:13

И така вьрнах му парите по скоро paypal ще му ги вьрне , но в pending имам 57 $ останалите 3 от наличните пари ли ще ги вземат ? Друг вьпрос е дали имам шанс да си вьрна 6 $ такса от Ebay при продажбата и ....
barzaka88

Мнениеот Ivanov на 02 Мар 2016, 19:15

Не е трябвало да му пишеш на ЛС. Сега му задай същият въпрос в диспутът.
Толкова много снимки си сложил, а не си опънал една рулетка да се видят тези 15,5см в свито или разпънато състояние са. Вероятно за това се е хванал. Всичко друго ми изглежда нормално. Възможно е да покаже снимки на съвсем друга верижка, която не си му пратил за да си върне парите. Успех.

п.с писали сме по едно и също време. Защо бързаш?
Ivanov

Мнениеот barzaka88 на 02 Мар 2016, 20:15

Ivanov написа:Не е трябвало да му пишеш на ЛС. Сега му задай същият въпрос в диспутът.
Толкова много снимки си сложил, а не си опънал една рулетка да се видят тези 15,5см в свито или разпънато състояние са. Вероятно за това се е хванал. Всичко друго ми изглежда нормално. Възможно е да покаже снимки на съвсем друга верижка, която не си му пратил за да си върне парите. Успех.

п.с писали сме по едно и също време. Защо бързаш?

Доста старание вложих в тази обява но уви .. причината да си иска парите е че верижката била менте от най ниско качество .. с което не сьм сьгласен дори е доста добре направена и по нищо не се различава от оригинала , а и аз самия сьм писал че не сьм сигурен дали е Оригинал . Но по добре да му вьрна парите и да ми се маха от главата иначе ще ме трови до дупка както сьм с мальк рейтинг едва ли някой ще вземе моята страна . Чакам си я обратно . Нещо по втория ми вьпрос да знаете - Поздрави :)
barzaka88

Мнениеот wreden на 02 Мар 2016, 21:46

Той ще ти я върне ли все пак? Водите ли диалог? Аз в повечето такива случаи получавам едно протоколно съобщение и след това ни вест ни кост, отваря си диспута и на всякакъв опит за контактуване - НИЩО. Ако човека е отзивчив и наистина ти върне предмета е точен, но е много вероятно да иска да те измами като си остави предмета и си получи и парите обратно.
Наскоро един немец ми отвори подобен диспут, че не съм му изпратил каквото трябва, мина си диспута повдигна го в клейм и от ПейПал решиха, че предмета е правилно описан от мен и ми "отблокираха" парите.
Но щом си му върнал парите, случая е почти приключил. Можеш да си върнеш удържаната такса ако не са минали 30 дни, от опциите в секция "Продадени", при съответния приключил аукцион, там има разни опции, трябва да имаше и някъде опцията за неосъществена сделка или нещо подобно.
wreden

Мнениеот barzaka88 на 03 Мар 2016, 14:07

Купувача ми писа че бил пратил обратно стоката но не ми предоставя проследяващ номер ... На практика още не са му вьрнали парите понеже от paypal ги дьржат в Pending докато не си получа обратно верижката . Имаше няколко отметки и аз избрах тази за пьлно вьстановяване на парите и стоката обратно за сметка на купувача . След като я получа кьде трябва да сьобщя за да му вьрнат парите че ми е за прьв пьт това ?

пс: защо след като отговорих на диспута се превьрна в case това част от процедурата ли е ?
barzaka88

Назад към eBay