Въпрос относно върната сума от продавач

Помощ, съвети и препоръки

Модератор: semerdjiev

Мнениеот beki на 19 Сеп 2016, 16:33

Здравейте и от мен!Наскоро реших да купувам от ибей....първата поръчка от Китай пристигна нормалноза 20 и нъаколко дни със зададен тракинг номер.При втората порачка от ХонКонг от самото начало усещах,че нещо не е в ред,но зачаках.След един 40 дена чакане писах на продавача и получих отговор,че за първи път се случва да изчакамнъаколко дни.Изчаках без резултат помолих го да ми варне парите.Получих отговор от пайпал,че сумата ми е върната,но никаде не ъа вийдам нито в пайпал акаунта нито в дебитната карта......Въпрос къде да проверя за сумата ????БЛАГОДАРЯ предварително за отговор.
beki

Sponsor

Sponsor

Re: Въпрос относно върната сума от продавач

Мнениеот wreden на 19 Сеп 2016, 18:13

В Пейпал акаунта трябва да имаш нова транзакция "Refund", или при самата транзакция в Пейпал вместо да пише "Purchase" трябва да пише "Refund" и знака да е положителен в зелено, че парите са получени.
wreden

Мнениеот beki на 19 Сеп 2016, 21:00

wreden благодаря ти за бързия отговор.....парите не ги виждам никъде в пай пал ,просто съм в етап проучване.Възможно ли е продавача да се опитва да ме мотае?Получих емаил от пайпал .че парите са възстановени,но минаха 3 дена а ги няма в акаунта :?:
.
吴 义平 just sent you a refund
Sep 16, 2016 07:51:37 PDT
Receipt No: 1695-6986-9455-3834

Dear b........

吴 义平 just sent you a full refund of........GBP for your purchase.

If you have any questions about this refund, please contact 吴 义平.
This refund will appear on your credit card statement as credit from PAYPAL *W........ If you have any questions, please contact 吴 义平.
Seller
吴 义平
wyp197618@163.com
Note from seller
None provided

Original transaction details
Description Unit price Qty Amount
New ////////////////////////[Floral,XL]
Item #: 298700000000
£...... GBP 1 £.......GBP
Insurance: £0.00 GBP
Total: £..........GBP

Refund to Visa Debit Card XXXX-XXXX-XXXX-0000: ......... BGN
From amount: ....... BGN
To amount: .......... GBP
Exchange rate: 1 Bulgarian Lev = 0.415404 British Pounds

Yours sincerely,
PayPal
beki

Мнениеот wreden на 20 Сеп 2016, 23:07

Най-вероятно са върнати парите, щом сте получили мейл. Като влезете в страницата на Пейпал в лявата част ви е секцията с баланса, т.е. сумите които имате в Пейпал, другата по-голяма секция по-средата и вдясно е от транзакциите, там са сумите които са похарчени и получени, там са всички покупки и продажби, там трябва да намерите и вашата покупка, пускам един скрийн шот от моя Пейпал в който има върната сума, похарчена сума и спечелена сума.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
wreden

Мнениеот Ivanov на 21 Сеп 2016, 21:54

Здравей beki,
Няма такова нещо като "...помолих го да ми върне парите.". Не се моли на китайците. Отваряш си кейс през резолюшън центърът на пейпал и така. Имейлът, който си постнал/а прилича на фалшив. При пейпал всяка транзакция било то превод или получаване на пари си има номер и номерът на транзакцията го пише където при теб пише "Receipt No: 1695-6986-9455-3834". Там трябва да пише "Transaction ID: 'номер на транзакцията, която е поредица от цифри и букви с дължина 17 символа'". При теб са само цифри и то 16.
Второ, като гледам обръщението, което си съкратил/а - "Dear b........" - запомни, че пейпал винаги се обръщат към теб с твоето име, което ме съмнява да си въвел/а с малка буква, това с малката буква повече прилича на никнейма ти в ибей.
Може и да те подвеждам, но няма как да съм сигурен в това което твърдя докато не видя действителния имейл. Писал съм по темата дали имейл от пейпал е истински и по какво да познаеш фалшивият и то скоро. Прегледай последните ми мнения и ще го намериш. След това свери имейлът, който си получил/а с обясненията на пейпал, които ще намериш в мнениета ми.

Накрая един съвет към всички. ВИНАГИ подлагайте на съмнение имейлите от пейпал, които получавате и проверявайте за отличителните им белези.

п.п. Пропуснах да кажа, че ако не си отворил/а кейс в пейпал да го направиш, а имейлът го препрати към spoof@paypal.com, без да се обясняваш. Те ще си го проверят дали е истински и ако не е ще вземат мерки.
Ivanov

Мнениеот beki на 22 Сеп 2016, 12:55

Благодаря на двама ви за отговорите бяхте изчерпателни....пиша за финал на темата ми :) :) .След молбата ми към продавача нямаше реакция.Забелязах нещо странно...промениха датата на заплащане и доставка,без да ме уведомят и отново им писах дали са изпратили стоката ...ни вопъл ни стон няколко дена.
И по културен начин ги подсетих,че смятам да отворя кейс и хоооп изненада те го сториха преди мен .В ибей ме чакаше изненадка тревога дали желая да канселирам поръчката.Бях ядосана от некоректността отговорих ДА и описах подробностите защо.После им пуснах един негативен фидбек като се аргументирах с всичките лъжи,които ми писаха.И за финал благодарна съм на форума и хората,които ми отговориха научих много за кратко време ...страхотни сте..
Едва днес ми бяха върнати парите направо на дебитната карта.....
beki

Мнениеот beki на 25 Окт 2016, 05:18

:D Мислех, че съм приключила историята с китайците....да но не.И отново имам нужда от вашата помощ.Накратко продавачите след писанките решили да ми изпратят стоката...но в старанието си объркали модела на анулираната вече поръчка пък и върнаха ми парите.Не е проблем да им платя наново независимо, че така се оказвам отново излъгана.Според вас как да постъпя ? Да върна обратно стокато както е обявено за моя сметка или да си я платя.Май няма разлика голяма и в двата случая поне за мен и ще си имам продукт, който не съм поръчвала ;)
beki

Мнениеот Ivanov на 25 Окт 2016, 19:07

Просто не е трябвало да я приемаш и щяха да им я върнат. А сега при това положение вече както си прецениш така постъпи. Или я върни, или я плати. Бъдете честни и не постъпвайте, както не бихте искали да постъпят с вас.
Ivanov

Мнениеот ytrewq на 27 Окт 2016, 17:55

Най-малкото промени отрицателния коментар в положителен или поне в неутрален.
Отрицателните коментари са най-голямото нещастие за продавачите.
ytrewq

Мнениеот beki на 27 Окт 2016, 21:04

Много благодаря за съвета за мен е важно и коректното отношение..въпреки, че не е това което бях поръчала смятам да им платя стоката...старанието на продавача също е важно...макар , че всичко се разви едва след като им писах директно че лъжат.Предполагам и те са си взели поука а от моя страна коректността е много важна...не ми се занимава с връщане през почивните дни ще им платя и ще им пиша...положителен отзив въпреки първоначалното разиграване от тяхна страна.Благодаря ви още веднъж за включването с коментар.
beki

Следваща

Назад към eBay