Дропшипинг Амазон ибей с Бг акаунт

Помощ, съвети и препоръки

Модератор: semerdjiev

Мнениеот niki23 на 30 Ное 2016, 08:53

Чудя се дали ще стане системата с дропшипинга с личния ми акаунт, които си е Бг акаунт. Гледах usa стелт акаунти с пейпал обаче няма как да мина верификацията на пейпал.
Мисля да продавам само в ebay.com но геолокацията ми няма да е проблем за ибей
niki23

Sponsor

Sponsor

Re: Дропшипинг Амазон ибей с Бг акаунт

Мнениеот pmetodiev на 30 Ное 2016, 13:01

Може ли да уточниш точно какво те притеснява, че нещо не разбрах добре. Ако е това, че се намираш в България, а искаш да правиш дропшипинг в ebay USA, според мен няма да имаш ядове. Аз лично съм го правил това преди време, но чисто тестово. Просто айтемите които листваш ги отбелязвай че се намират в US, като не конкретизирай щат или град. Примерно United States, US. Изключваш Хавай и Аляска, защото повечето търговци в амазон не доставят до там и слагаш доставка за около 1 седмица на територията на САЩ. Ако имаш платен прайм, може да си позволиш и 2 дни free shipping.
pmetodiev

Мнениеот niki23 на 30 Ное 2016, 13:17

Да точно това ме притесняваше, че съм в Бг.
Четох и някъде че ибей искат и ус тел номер за верификация. Плюс това би било хубаво да им звънкам когато стане време за вдигане на лимити.
Бг пейпал предполагам че няма да е проблем.

А как стоят нещата с стелт акаунтите които са с по високи лимити и са свързани с пак стелт пейпал. Как ще си вземем парите от тях след като може да ги блокират по всяко време до доказване на самоличност
niki23

Мнениеот pmetodiev на 30 Ное 2016, 16:24

US телефон можеш да си изкараш лесно. Повечето хора ползват скайп, като там ще можеш да си закупиш персонален телефонен номер, чрез който можеш също да звъниш на ибей, когато ти потрябва. Като цяло можеш да звъниш и от Бг номер на ибей обаче от тук цените са солени за телефонни разговори извън ЕС. Не съм сигурен колко трябва да плащаш на скайп за телефонния номер, но мисля че не е скъпо.

За втория ти въпрос не съм запознат за какво става въпрос. Надявам се някой друг да може да ти помогне по този въпрос.
pmetodiev

Мнениеот pmetodiev на 30 Ное 2016, 16:30

Разучих колко излиза цената на виртуален телефонен номер. Зададох за Chicago, IL, зона 5 излиза 19.90 евро за абонамент за 3 месеца. За 1 година е около 50 евро.
pmetodiev

Мнениеот niki23 на 30 Ное 2016, 18:31

Благодаря ти за инфото

При листването на стоката мога ли да избера къде се намира и да посоча USA.

Възможно ли е да се ползва амазон прайм множество пъти с цел безплатна доставка на стоки под 49 долара. Някъде мернах подобно инфо но не му обърнах особено внимание тогава. Пък дори не помня на бг или английски беше
niki23

Мнениеот pmetodiev на 01 Дек 2016, 19:02

Да, при листването можеш да зададеш локация на стоката.

За амазон прайм, можеш да използваш колкото искаш, в рамките на абонамента.
pmetodiev

Мнениеот niki23 на 02 Дек 2016, 15:52

пуснах един тестов листинг от Бг адреса си
обаче по невнимание го пуснах от ebay.com
при което ми изписа че продукта не се шипва до България :)
а мислех един приятел да ми сложи един фиийбек за този продукт и да го купи :)
от ebay.uk ,ли да го пусна следващия път за да ми даде възможност и за бг доставки

и още един въпрос в връзка с дропшипинга Амазон - ибей
при попълване на шипинга в ebay.com
следващите си продукти мисля да ги пускам само за USA
обаче ако се взимат по евтини от 49 долара Amazon има и тарифи за доставка
при пускане на листигна кое е по правилно да се избере - само да си смята шипинга според адреса на купувача или някоя друга опция
niki23

Мнениеот pmetodiev на 03 Дек 2016, 15:28

Няма значение от къде пускаш листинга (com или co.uk), просто трябва да заадеш че пращаш и международно, за да може да ти се вижда продукта от другите държави. Ако пускаш в ebay.com, задължително пращаш до САЩ (domestic shipping) и ако искаш слагаш отметка на international shipping, като там си избираш до кои страни да пращаш.

Относно дропшипинга, те съветвам да си заплатиш прайм абонамент в амазон. Така всички прайм артикули в амазон (които са много) ще са ти с безплатна доставка за територията на САЩ, без Аляска и Хавай. Абонамента беше около 10 долара на месец или 100 долара на година. Общо взето не е нищо, ако дропшипинга ти носи добри доходи. В този случай ще можеш да сложиш free shipping без да се притесняваш колко голям е артикула, който пращаш.

Успех!
pmetodiev

Мнениеот niki23 на 03 Дек 2016, 18:44

Да мислех и да го купя праима, обаче четох че има възможност да бъдем наказани за reselling.
И още нещо не бях си поръчвал нищо от амазон к сега погледнах методите за плащане. Няма пейпал :) само кредитна/дебитна карта и чек.
Имам карта обаче е от Бг банка. То таксите ще излезнат солени. Как пазарувате от Амазон и какви са таксите на нашите банки
niki23

Следваща

Назад към eBay и Amazon