Global Shipping Program

Помощ, съвети и препоръки

Модератор: semerdjiev

Global Shipping Program

Мнениеот Svetlo на 30 Яну 2017, 10:29

Здравейте,
Интересува ме какво да очаквам при контакта си със софийската митница за стока около 450 USD, закупена чрез eBay с транстортната опция Global Shipping Program. Стоката идва от Щатите. Доколкото разбрах при сделката съм заплатил и import charges, така че не би трябвало да плащам нищо друго на митницата освен обработката на документите. Дали е така? Ако има вече тема по въпроса ще съм благодарен за линк, а иначе за повече разяснения от компетентни хора във форума.
БЛагодаря!
Svetlo

Global Shipping Program

Sponsor

Sponsor

Re: Global Shipping Program

Мнениеот Ivanov на 30 Яну 2017, 19:48

Очаквай проблеми :). Като за начало се свържи с ибей и питай какво точно си платил с тези 'ímport charges' и им обясни че стоката ти е на митница.
Ето и едно видео на българин с подобен проблем: https://www.youtube.com/watch?v=aQ5k4osY1XA. Гугъл изплюва и още подобни случаи. Успех и разкажи за развитието на нещата и най вече за отговорът на ибей.
Ivanov

Мнениеот alex123 на 01 Фев 2017, 20:21

При global shipping program всичко е платено предварително, така че нищо не трябва да плащате повторно в БГ. Досега аз не съм имал проблеми.
Продавам всички размери пликове с балончета / въздушни мехурчета и картонени кутии 0889 520 134
Добри цени за доставки на малки и големи пратки в цял свят. (Пощенски, куриерски, експресни доставки).
alex123

Мнениеот Ivanov на 26 Юли 2017, 18:53

Да повдигна темата, този път като продавач. :)
Интересува ме някой от продавачите дали ползва GSP и до кой "офис-склад" на ибей праща стоката си? Също така ме интересува, при положение, че регистрацията ми е в американския ибей дали ако пращам чрез GSP ще трябва да пратя стоката до американският им "офис-склад" и те ще я върнат до европейският ми клиент? Сигурен съм, че в нета има отговори на въпросите ми или директен въпрос до ибей би дал най-верният отговор, но нямам време и ми е по лесно да попитам тук хората с повече опит.
Поздрави Милен
Ivanov

Назад към eBay и Amazon