ИБЕЙ търсачка .... начин да се котираме при търсене.

Помощ, съвети и препоръки

Модератор: semerdjiev

Re: ИБЕЙ търсачка .... начин да се котираме при търсене.

Мнениеот wreden на 08 Юли 2017, 18:33

Тук съм. Малко се позагубих, но не съм избягал. ;)
Аз както китайците слагам в заглавието колкото се може повечв информация с ключови думи. Колкото е полето почти винаги го запълвам, като в описанието долу пиша формални неща, като размери, дефекти и т.н. Много сайтове търсят само в заглавието и с допълнителна отметка търсят в описанието, затова думите в заглавието са най-важни според мен.
Относно появата в челни позиции, има нещо като при Гугъл. Появяват се много продавани стоки, като между тях се прокрадват и нови обяви и такива рядко поглеждани. Според мой приятел който има онлайн магазин и не плаща за реклами в Гугъл, магазина му излиза ту по-напред, ту по-назад и така според него се дава шанс и на по-малките и неизвестни магазинчета да правят по някоя продажба.
Миналата седмица продадох един предмет който ми се търкаля 2-3 години в ибей /с малко висока цена/ и по мой спомен дори не е бил и наблюдава /или може би 1-2 пъти/.
Може би имат някакъв алгоритъм да си подържат редовните и силни потребители, но и да подкрепят новите и по-слабите.
wreden

Re: ИБЕЙ търсачка .... начин да се котираме при търсене.

Sponsor

Sponsor

Предишна

Назад към eBay и Amazon