Наддавания...

Помощ, съвети и препоръки

Модератор: semerdjiev

Re: Наддавания...

Мнениеот dolli на 28 Мар 2015, 11:21

Благодаря Ви!:)
dolli

Sponsor

Sponsor

Мнениеот android29 на 20 Мар 2016, 13:00

Здравейте, имам един въпрос относно наддаванията и спечелването на търговете.
Да не отварям нова тема реших да питам в тази.

Въпросът ми е какво се случва ако след като някой спечели даден търг и после не купува продукта,
а самият продавач няма притенции към спечелилият търга?

Имам следното наблюдение:
Продавач пуска продукт която пазарна стойност е примерно 100$, на търг с начална цена 50$.
Само двама натдаваме и цената винаги стига до реалната 100$, и аз спирам да наддавам около 95$,
защото реално мога да си го купя за тази цена веднага без да играя на търг от друг търговец.
т.е никога не мога да си купя нещо по-надалавера.
Имам усещането че самият продавач си има друг акаунт от който наддава за неговият си продукт,
като примерно си е дал максимално даддаване около 100$, и всеки който се опитва да наддава до 100$ бива надцакван.
С това си действие продавача си гарантира че ако някой спечели търга то той със сигурност ще е над или около пазарната стойнос,
и винаги ще си има печалба.
После когато търга приключи и той си го е спечелил сам (продавача от другият акаунт) не се осъществява реално сделката.
Той веднага пак си пуска продукта на нов търг.
Та въпроса ми е - Има ли някой който следи дали за всеки завършил търг после се сключва сделка или не?
(то има стотици хиляди търгове и най-вероятно никой не ги следи) само ако има оплакване може би тогава.
т.е ако няма оплакване нито от купувача или продавача (а то няма как да има защото най-вероятно е един същи потребител)
никой от администраторите на сайта няма как да разбере дали се осъществява реално сделка или не.

Стана малко дълго обяснението ама.....
Ако някое знае нещо по въпроса ще се радвам да го сподели.
android29

Мнениеот Piatnik на 20 Мар 2016, 14:28

Недей да си мислиш, че има някъква конспирация срещу теб. Просто някой не си плаща търговете и след това си носи последствията.
Мисля, че на 3-ят път му се затваря профила !
Piatnik

Мнениеот wreden на 21 Мар 2016, 12:32

За всяка сделка се дължи комисионна 10%, по принцип ако купувача откаже стоката сделката може да се развали и комисионна не се дължи. Но ако един и същ продавач и купувач го направят няколко пъти това нещо, ще ги засекат и ще ги блокират. Подобни измами се разбират рано или късно.
А относно търговете, аз купувам често едни предмети от един китаец. Той си ги пуска на аукцион с ниска цена, както същите оредмети ги и има и на "Купи сега", не съм правил статистика но аукционите му съм забелязвал стигат по-висока цена /някой път доста по-висока/ от колкото при варианта "Купи сега".
В Ибей има всякакви хора и е възможно същото нещо от 50 долара да достигне 200 примерно. Има и измами разбира се, но в твоя случай мисля че няма.
wreden

Предишна

Назад към eBay и Amazon