Хора дайте съвет

Помощ, съвети и препоръки

Модератор: semerdjiev

Re: Хора дайте съвет

Мнениеот Ivanov на 03 Юли 2013, 11:19

@evaaa, докладвай го. Не се знае колко хора преди теб са го докладвали от там и чия страна ще вземе ибей. Винаги се пробвайте. Обясни че е бил нов, запечатан със станиол (ако е бил) и че няма как да се разсипе. Приложи и касов бон от магазина ако имаш. Поискай му и снимка с плика и разлятия крем по него. Успех.
Ivanov

Sponsor

Sponsor

Мнениеот evaaa на 03 Юли 2013, 22:27

Ivanov написа:@evaaa, докладвай го. Не се знае колко хора преди теб са го докладвали от там и чия страна ще вземе ибей. Винаги се пробвайте. Обясни че е бил нов, запечатан със станиол (ако е бил) и че няма как да се разсипе. Приложи и касов бон от магазина ако имаш. Поискай му и снимка с плика и разлятия крем по него. Успех.

Крмът беше без целофан, но със защитен допълнителен капак. Той напираше да ми го връща, но му исках снимка, като от моя страна и аз му изпратих, и 2 дни не се е обаждал. Не е отварял кейс, не е оставял оценка и не знам дали го е изпратил.
От предишния ми злополучен опит с ибей, когато върнаха парите на мошенника, който отвори кейс за празен пакет, при наличие на снимки с теглото, отговор на пощата, че пакетът е пристигнал без проблем и без рекламация...и 2 репортвания от моя страна, вече не вярвам, че мога да разчитам на справедливост. Да не говорим, че отвори кейс няколко дни след приемане на пратката...
А какво му пречи на франсето да размаже от крема и да го снима, да си отсипе половината и да ми го върне??
Дали да не изчакам негов ход и да не се набутвам сама м/у шамарите???
Тъй като нямам върната досега пратка как се процедира? А ако не я получа?
Моля за мнение. И предварително благодаря.
evaaa

Мнениеот boiski на 12 Окт 2013, 17:05

Как точно става плащането чрез банков трансфер на стока в немския ибей и колко струва услугата?
Аватар
boiski

Мнениеот boiski на 03 Мар 2014, 16:05

boiski написа:Как точно става плащането чрез банков трансфер на стока в немския ибей и колко струва услугата?

Никой ли няма поглед по въпроса. За втори път ми се случва от недоглеждане да спечеля немски търг с банков трансфер и не ми трябва втори "страйк". Има ли някаква по-изгодна опция за осъществяването на този трансфер от БГ?
Аватар
boiski

Мнениеот wreden на 03 Мар 2014, 17:07

boiski написа:
boiski написа:Как точно става плащането чрез банков трансфер на стока в немския ибей и колко струва услугата?

Никой ли няма поглед по въпроса. За втори път ми се случва от недоглеждане да спечеля немски търг с банков трансфер и не ми трябва втори "страйк". Има ли някаква по-изгодна опция за осъществяването на този трансфер от БГ?

Най-добре е като имаш номера на банковата сметка на немеца, да отидеш в "твоята" банка и да преведеш сума. Аз съм превеждал и получавал пари по банков път от роднини, трябват имена, номер на банкова сметка /мисля и още някакъв друг номер но не съм сигурен, че беше отдавна/, но таксите са им малко височки на нашите банки за международни преводи. На мен за превод до испанска банка ми вземат 30лв. докато на тях за превод към България с няколко пъти по-голяма сума на тях им вземат 3 евро.
wreden

Мнениеот boiski на 05 Мар 2014, 22:21

В Dbank взимат 7 евро за услугата и разходите са споделени. От iabank взимат 5 евро, но не успях да разбера дали разходите са споделени - по-скоро тази на телефона не можа да ми обясни или не беше наясно. Трябвало да се знае коя е банката и т.н. То май не всички банки у нас попадат в списъка на БНБ-Таргет2. Дано тези в Германия поне да попадат повечето, иначе всеки път преди да участвам в търг трябва да искам BIC на продавача. Освен това, за да се направи банков трансфер от тук по Target2, трябва да имате банкова сметка в съответната банка.

EDIT:
Колеги, хайде някой, който купува от Германия с банков трансфер да ми каже, при споделени разходи на трансфера, аз давам примерно 7 евро, а немеца иска иска чисто примерно 27.15 евро (например достигната тръжна цена + доставка). Аз му пращам 27.15 и си поемам разноските по услугата. Немеца ще получи ли чисто тези 27.15 или трябва и той да плаща някакви такси? Изобщо каква е схемата на тези трансфери между банки в Германия, някой има ли инфо? Какви са таксите там, има ли отново споделяне на разходите и какъв е като цяло маниера там - купувача ли поема всички разноски?

Питам днес в iabank ако избера всички разноски да са за моя сметка, освен тези 5 евро, колко още трябва да платя. Отговор: неизвестна сума?!
Утре ще мина и през Дбанк.
Аватар
boiski

Мнениеот marmaladka на 27 Юли 2014, 23:48

Здравейте,нова съм във този форум и искам да Ви кажа,че доста неща ми станаха ясни тук.
Относно банковият трансфер,превеждаш сумата на която си спечелила търга + доставката.
Да споделя и моят проблем. Продавам от скоро в ebay.de (близо година),доскоро съм няма проблем.
Изпращам закупена стока на германец,които след 14 дена ми съобщава,че все още не е получил стоката си. Като след него съм изпратила поне още 4 неща и вс.са получени. Та германецът иска да му върна парите за стоката без разходите за доставката,понеже стоката ми била задържана от немската митница. Аз съм изпратила пакета с препоръка и приоритет. Trackingnummer показва,че стоката е излетяла от Б-я и в същото време ме заплашва с адвокти.

Моля за мнение...............
marmaladka

Мнениеот wreden на 28 Юли 2014, 05:55

Проследете пратката от сайта на немските пощи:
https://www.deutschepost.de/de.html
и вижте дали наистина не е получена.
Имах една немска пратка която в другите сайтове за проследяване не излизаше, докато тук излизаше и дори бяха сканирали подписа на получателя.
wreden

Мнениеот marmaladka на 28 Юли 2014, 14:52

Проследих пратката,но там пише Die Sendung wurde am 21.07 ausgeliefert. По това разбирам,че пратката е върната обратно.

Благодаря за отговора
marmaladka

Предишна

Назад към eBay и Amazon