Как става плащането на комбинирана пратка, ако няма опция

Помощ, съвети и препоръки

Модератор: semerdjiev

Мнениеот geo_g на 25 Мар 2010, 16:52

Здравейте,
Моля за помощ,
Накратко: Разбрахме се с продавач в ибей да ми изпрати 3 броя от негови продукти на обща крайна цена ххх.хх$, която е доста по-ниска от нормалната такава за всеки продукт поотделно.

Въпросът ми е:
Как става плащането на комбинираната пратка в ибей, ако продавачът не предлага такава опция, или ако има наколко възможности, коя да избера?

Благодаря на отзовалите се!
geo_g

Sponsor

Sponsor

Re: Как става плащането на комбинирана пратка, ако няма опция

Мнениеот -= F o z z y =- на 25 Мар 2010, 16:57

Request total.

Или да ти прати директно PayPal Money Request.
Изображение
Аватар
-= F o z z y =-

Мнениеот geo_g на 25 Мар 2010, 17:16

Благодаря,

-"Request total", т.е избирам си позицията и преди плащане искам тотал? А ако не изпрати, или плащам, или оставам с неплатена такава нали?

-"PayPal Money Request", доколкото разбирам не минава през ибей? Ако нещо се прецака, какво правя и как доказвам какво и кога съм купил, за какво съм платил и т.н?
geo_g

Мнениеот vescherry на 06 Юли 2010, 17:42

Извинявам се, че повдигам темата, но не ми стана ясно къде точно в коя стъпка е това- Request total. Налага ми се да го използвам, понеже продавача не е дал опция за повече от 1 бройка при плащане.
vescherry

Мнениеот Ratatouille на 07 Юли 2010, 00:50

Като отидеш на Pay, но преди да платиш, там има линк request total from seller, можеш и да добавиш съобщение, в което да обясниш какво точно искаш той да комбинира в новата фактура. Например, ако си купила 2 неща от него, и ти стоят като 2 неща за плащане в Ибей, после те ще се съберат така, че като извършиш едно плащане, и двете ще се маркират като платени.

Не плащай нищо, преди да ти изпрати такава invoice, която да те удовлетворява. Пращай си съобщенията към него през системата на Ebay, за да ги има после като доказателства, ако нещо се оспорва. И не се притеснявай, може да му отнема малко време да отговори, но едва ли ще откаже да си прати фактурата - всеки продавач иска да му се плати по-бързо, така че ще реагира. Досега не ми се е случвало да откажат пращане на invoice.
Ratatouille

Re: Как става плащането на комбинирана пратка, ако няма опци

Мнениеот barzaka88 на 10 Май 2015, 12:52

АЗ си направих пьрвата продажба за 110 долара с транспорта но купувача се покри и не отговаря вьпреки че има 2016 положителни гласа ..
barzaka88

Re: Как става плащането на комбинирана пратка, ако няма опци

Мнениеот kysmet4e на 22 Авг 2016, 01:35

Най-добре директно го попитай! Има възможност да ти поиска парите през Paypal (request)... Друга опция е да създаде нов item, който ти да закупиш... Но, ти от твоя страна сам, нищо не можеш да направиш! ;)
kysmet4e

Назад към eBay и Amazon