You have reached a limit on your ability to send money?

Пак не ми приема картата! Защо!?

Мнениеот Anarchist на 02 Авг 2008, 10:46

Здравейте, преди малко при опит да купя нещо получих следното съобщение "You have reached a limit on your ability to send money. Please link and confirm a debit or credit card to lift this limit." и ме приканват да регистрирам друга карта. Обадих се в банката и ми казаха, че проблемът не е при тях. Очевидно от PayPal ми налагат някакви рестрикции. Последната транзакция беше преди един-два дена на стойност $30тина. Акаунтът ми е Personal.

Имате ли някакви предположения каква може да е причината?

Edit: Ето това получих от PayPal:

"PayPal is constantly working to ensure security by regularly screening
the accounts in our system. We recently reviewed your account and need
more information to help us provide you with secure service. Until we
can collect this information, your access to sensitive account features
will be limited.

To return your account to regular standing, please complete the
checklist items indicated when you login to your account and click on
the link provided on the "Account Overview" page.

The link will appear as: "Your account access is limited: Click here for
Details."

Once you complete all of the checklist items, our Account Review team
will review your case and send you an email with the outcome of the
review. Cases are reviewed in the order they are received."

Но нямам такова събощение като "Your account access is limited: Click here for
Details."...
Anarchist

Sponsor

Sponsor

Re: You have reached a limit on your ability to send money?

Мнениеот semerdjiev на 02 Авг 2008, 11:39

Не трябва да регистрирате нова карта, а да потвърдите тази, която вече сте регистрирали. Потърсете във форума, тъй като вече има предостатъчно информация по темата. Можете да ползвате и линковете от тази тема:

http://narmag.info/viewtopic.php?f=7&t=299
semerdjiev

Мнениеот Anarchist на 02 Авг 2008, 13:58

Вече опитах да дам данните от вече регистрираната ми карта, но следващото съобщение беше, че тази карта е вече регистрирана и трябва нова...

Edit: Ето това ми изписва, ако опитам да въведа данните на настоящата активна карта: "This credit card is already linked to your PayPal account. Please add a different card or go to the Profile tab and choose Add or Edit Credit Card to update your card information."

Още един въпрос - тези линкове има ли ги във вашите акаунти:
1. Log in to your PayPal account.
2. On the Account Overview page, click the Click to Resolve or Check Status.
3. Click Learn why your account access is limited.
4. Complete the steps to remove the limitation.
защото аз не мога да ги открия?
Anarchist

Мнениеот semerdjiev на 02 Авг 2008, 18:03

Моля, прочетете внимателно написаното от мен по-горе:
Не трябва да регистрирате нова карта, а да потвърдите тази, която вече сте регистрирали.

За целта не трябва добавяте никакъв номер на карта, а трябва да задействате процедурата по потвърждаване. Тази процедура гарантира, че именно вие сте собственик на картата, а не ползвате чужд номер. Използва се допускането, че само собственика на картата има достъп до месечното извлечение по картата. Накратко процедурата изглежда така:

1. PayPal изтегля малка сума от картата ви.
2. В извлечението ви, което ще получите в края на месеца, срещу всяко електронно плащане има кратко описание, което идентифицира търговеца. Срещу изтеглената от PayPal ще видите един номер.
3. Въвеждате този номер в PayPal акаунта си.
4. PayPal ще верифицира картата ви и ще ви върне изтеглената сума.

За повече информация, вкл. как точно да изпълните горните стъпки, моля прочетете темите във форума, тъй като там всичко е описано подробно.
semerdjiev

Мнениеот Anarchist на 02 Авг 2008, 22:15

Проблемът е, че отдавна съм верифицирал картата, статусът ми е Verified и съм напълно наясно със всички стъпки по регистрация, верифициране и прочие. Досега съм направил не една и две транзакции, съответно съм регистриран от много месеци...
Така че, не е това проблема...
Anarchist

Мнениеот semerdjiev на 02 Авг 2008, 23:16

В такъв случай мога единствено да ви посъветвам да пишете на поддръжката на PayPal.
semerdjiev

Мнениеот Anarchist на 03 Авг 2008, 10:16

И това направих, но ми изращат автоматични мейли, със съдържание, каквото съм цитирал по-горе...

По принцип има ли някакъв лимит за изпращане на пари за определен период?
Anarchist

Мнениеот Vania на 05 Авг 2008, 20:30

Anarchist написа:И това направих, но ми изращат автоматични мейли, със съдържание, каквото съм цитирал по-горе...

По принцип има ли някакъв лимит за изпращане на пари за определен период?

няма лимит за изпращане,има само за полу4аване,съветвам Ви да се логнете в ПП/ПейПал/и на линк Help да сложите "account access is limited" на търсене и оттам да проверите защо и при какви слу4ай се подава тази инфромация към Вас.
Аватар
Vania

Мнениеот ivo_ivo на 06 Авг 2008, 18:53

И аз съм в подобна ситуация. ПейПал не ме пусна да платя 3 паунда чрез кредитната си карта. И ме съветва да добавя нова карта или да потърся други начини за разплащане. Един приятел ми преведе по баланса 4-5 паунда и се разплатих. И все пак сега вече не знам дали отново ще мога да ползвам тази си кредитна карта или задължително трябва да добавя нова. В Хелп центъра на ПейПал открих това като информация.
Question : Why can't I send money with my credit card?
Answer : To ensure the integrity of our network, PayPal takes security measures that may affect some accounts in good standing. We regret any inconvenience this may cause. PayPal uses complex statistical models to identify patterns of behaviour. This is similar to the way banks and credit card companies identify patterns of behaviour that are out of the ordinary when approving individual transactions.
Note:
If you are unable to send money using a registered credit card, first make sure that you have not reached the sending limit associated with your PayPal account. To do so: Log in to your PayPal account and click View limit.
If your transaction has been denied and you have not exceeded your account sending limit, you may still be able to complete the transaction by using another funding method.

Ясно е, че пейпал може да те ограничава без да бъдеш известен. :o :shock:
Аватар
ivo_ivo

Мнениеот Ratatouille на 07 Авг 2008, 21:39

При мен има това:

For security reasons, initial limits are set on the amount you can send, receive, and withdraw from your PayPal account. To lift your limits, select all you want to lift and click the Lift Limits button.

Това значи, че има лимит и на send money, само че не знам какъв. Не е посочен, а следователно и не може да се цъкне и да се увеличи, както е указано. Виждам как мога да увелича лимита за получаване на пари, но няма линк за увеличаване на лимита за пращане на пари.

Статусът ми е също като на Анархист, верифайд. До статуса има цифра в скоби, какво е това? Показва нула: (0).

П.П. Днес нямало да работи пейпал за два часа:
We will be performing maintenance on the PayPal site from 23:00 PDT to 01:00 PDT. The site will be unavailable during that time. Thank you for your patience.
Ratatouille

Следваща

Назад към PayPal и други форми на разплащания