Обновяване на изтекла карта в Paypal

Пак не ми приема картата! Защо!?

Мнениеот Vincent на 01 Ное 2008, 14:53

Здравейте,

На кратко: Моля да ми споделите как да си обновя картата в Paypal? :?:

Подробно: Имам регистрирана в Paypal Visa Electron, която беше валидна до 09/2008. Издадоха ми новата карта. До тук добре. Help-а на Пейпал ми казва да отида в Edit Credit Card и с verification code-a да си сменя expiration date-a. Проблема е, че новата карта има различен номер?! :roll:

Благодаря предварително за всички съвети.

Edit: По-късно видях, че и в темата "Paypal валидация" има подобно мнение, но и там все още няма отговори. :(
Vincent

Sponsor

Sponsor

Re: Обновяване на изтекла карта в Paypal

Мнениеот -= F o z z y =- на 01 Ное 2008, 17:02

Регистрирай я като друга, нова карта.
После мини през процедурата за верификация.
Старата я изтрий. ;)
Изображение
Аватар
-= F o z z y =-

Мнениеот Vincent на 08 Ное 2008, 21:19

Така и направих. Чиста работа! :D
Thanks!
Vincent

Мнениеот mikewolf на 09 Ное 2008, 20:18

Все пак да попитам - Кое изтри? Акаунта си в Пейпал?!
Имаше ли пари по стария?
Или в самия акаунт добавяш нова и триеш стара?
Може ли повече подробности!
На многото работа - майката му е седенето!
Ако има нещо спешно, все ще се намери кой да го свърши вместо мен.
mikewolf

Мнениеот Vania на 10 Ное 2008, 16:43

Старата карта може и да не се трие.Вкарвате новата карта със номера ,изписан на нея отпред и давате /оторизирате /ПП с нея да се извършва плащането или полу4аването на средства.По принцип може и с няколко карти да плащате през ПП,като при всяко едно плащане ще Ви пита коя карта да се използва.Акаунта не се трие от ПП:)
В случай,че нямате средства по старата карта е желателно да я изтриете за да не се бъркате.Цялата процедура се прави от самия акаунт/добавяне,триене и подмяна на кредитните карти/
Аватар
Vania

Мнениеот mikewolf на 13 Ное 2008, 08:24

Vania написа:Старата карта може и да не се трие.Вкарвате новата карта със номера ,изписан на нея отпред и давате /оторизирате /ПП с нея да се извършва плащането или полу4аването на средства.По принцип може и с няколко карти да плащате през ПП,като при всяко едно плащане ще Ви пита коя карта да се използва.Акаунта не се трие от ПП:)
В случай,че нямате средства по старата карта е желателно да я изтриете за да не се бъркате.Цялата процедура се прави от самия акаунт/добавяне,триене и подмяна на кредитните карти/

Благодаря ти, Ваня. Както винаги си точна и изчерпателна.
На многото работа - майката му е седенето!
Ако има нещо спешно, все ще се намери кой да го свърши вместо мен.
mikewolf

Мнениеот Ratatouille на 21 Мар 2009, 19:59

Имам въпрос по тази тема - за ситуация, в която нещата се развиват в следната хронология:
1. правиш покупка и я плащаш
2. картата изтича и я сменяш на акаунта
3. покупката се оплесква нещо и ти пращат refund към картата. Тя обаче вече е друга, това дали е проблем?

При пейпал да речем могат да оставят refund-а в пейпал баланса, но когато става дума за покупка от друг сайт, където транзакцията е правена направо с картата? Някой минавал ли е през такъв казус? Благодаря предварително :)
Ratatouille

Мнениеот egoist на 25 Мар 2009, 16:35

Според мен би трябвало да ти рефунднат в картата, която в момента ти е сложена по подразбиране. Нищо, че сделката е направена с другата.
Аватар
egoist

Мнениеот vorbis на 11 Апр 2009, 19:57

И моята карта изтече. Идея си нямам дали новата ми карта има същия номер като старата. В банката ми взеха старата и ми дадоха новата и нямах възможност да ги сравня. Затова реших да регистрирам новата карта от бутона "Add a Card". Въведох номера на картата, срока й на валидност и нейния "Card Verification Number". Потвърдих адреса си и очаквах да се появи списъка ми с картите, в който да имам 2 налични карти - старата и новата.
Но в него имаше само 1 карта - новата (разбрах го от срока на валидност, който пишеше). А вдясно в колонката "Action" под бутоните "Edit | Remove" пише с удебелени букви "Accepts PayPal withdrawals". А до този текст се мъдри едно бутонче-питанка, което води до един информационен прозорец със следния текст:

"Withdrawing Funds to Your Card
You can withdraw funds from your PayPal account to any credit, debit, or prepaid card with a Visa logo.

Funds Availability
PayPal completes this transfer in days, but your card issuer’s policies may affect the processing time.

Withdrawal Limits
There is a minimum and maximum amount that you can withdraw to your card. To see the minimum withdrawal amount, click Fees at the bottom of any page. To see the maximum withdrawal amount, click View Limits on the Account Overview page.

Note: If you are withdrawing to a prepaid card, the amount that you can withdraw might be different from your PayPal account withdrawal limit. For more information, contact your card issuer.

Fees
PayPal charges a fee for withdrawals to your card. Currency conversion fees may also apply. If the information in your withdrawal request is incomplete or incorrect, PayPal will charge a return fee. For more information, click Fees at the bottom of any page."

Всичко ли съм направил както трябва? Защо се появява само 1 карта (новата)?
vorbis

Мнениеот gogo67 на 15 Апр 2009, 13:51

vorbis написа:Защо се появява само 1 карта (новата)?

Вероятно защото paypal знае сроковете на валидност на картите и премахва автоматично изтеклите, когато има въведена актуална карта.
gogo67

Следваща

Назад към PayPal и други форми на разплащания