F.A.Q.

Пак не ми приема картата! Защо!?

F.A.Q.

Мнениеот -=The Loser=- на 14 Фев 2008, 10:42

Най-често задавани въпроси относно регистрация, валидация и начини на плащане.
Аватар
-=The Loser=-

F.A.Q.

Sponsor

Sponsor

Регистрация в PayPal

Мнениеот velqn на 15 Фев 2008, 14:23

Необходими и задължителни условия:

* Да притежавате кредитна карта (с EMV чип или без)
* Да сте наясно, че макар и ултра сигурно, винаги пазаруването в Интернет носи рискове
* Да имате желание да потрошите малко парички
* Да ми обещаете още веднъж, че ще внимавате, стоките ментета много обичат Интернет

Ако сте окей с тези неща може да продължим напред. Взимате първия броузер под ръка и отивате в PayPal. Там се регистрирате и прилежно прилагате информацията, която се изисква. Дръжте се послушно. Моето име е изписано Velyan на личната ми карта и паспорта, което не ме кефи, но го използвам, където се налага.

Вчера получих заветното банково извлечение по кредитната си карта, където трябваше да намеря кода, чрез който да я верифицирам. Тръпнейки, вкарах четирицифрения код и затаих дъх. Крайно време беше и аз да се хвърля в джаза, вече трима мои приятели се разхождат с Nokia N95 за цена от 610 лв. Едната е на четири часа разговори…

След успешна регистрация (струва 1.50 EUR) трябва да изчакате извлечението на кредитната карта и да се верифицирате чрез четирицифрения код в PayPal. Не би трябвало да имате трудности в намирането на кода, при мен беше в този вид 1234PayPal–Expuse. След като започнете да използвате системата на PayPal сумата от 1.50 EUR ви се връща.

Като че ли трябва доста да се внимава с този сакрален момент на верификация, един от познатите ми натиснал два пъти бутона, след което от PayPal му блокирали картата. Факсовете и писмата, които пускал, не му помогнали, та накрая си извадил нова карта… Така, че внимавайте.

Друг приятел при регистрация сложил адреса си на месторабота вместо този посочен при откриването на кредитната карта. Познайте дали не е страдал… С това внимавайте също.

Ако всичко е наред трябва да виждате картинка подобна на тази

Изображение
Аватар
velqn
Site Admin

Re: F.A.Q.

Мнениеот Vania на 17 Фев 2008, 22:46

Здравейте отново!

Сега да говориме за PayPal.

Темата ще е само за акаунти,които могат да се използват от България. От това се подразбира,че в ПП може да регистираме само кредитна карта,не и банкова сметка с IBAN /SWIFT CODЕ по която да получаваме преводи.

Тоест средство за разплащане може да е само кредитната ни карта.С каква сума ще разполагате зависи от параметрите,които сте заявили на картата при издаването и.
Винаги,когато се регистрираме за първи път в ПП получаваме Личен акаунт /Personal account.

С този вид акаунт може да извършваме следните операции:

-извършваме неограничени брой преводи на пари
-плащаме за покупки в Ибей или друг сайт,използващ ПП като форма за разплащане

Какво не можем с него?

-ДА ПОЛУЧАВАМЕ ПАРИ

Другите два акаунта са:Premier and Business /Премиер и Бизнес

С Премиер може да правиме следните неща:
-двете операций като при Личния акаунт
-получаване на суми по картата

При този вид акаунт има лимит за парите,които може да получите за период от една година. Може да проверите Вашия лимит,като натиснете на View Limits.

paypal_personal_limits.jpg

Кликни, за да видиш в по-голям размер

Също така имате и такси от ПП за превода на пари.Проверете ги добре.

Освен това и от Бг банка ще Ви удържат минимална такса за превод по карта.

При последния Бизнес акаунт опцийте са абсолютно същите ,както при Премиер с разликата,че сумите които може да получавате за година период са по големи.Таксите са едни и същи.

За да може да получавате суми по вашия акаунт/забележете не казвам сметка,защото нямаме такава опция/ е необходимо само да направите един Upgrade/подобрение/ на профила Ви.От персонален го правиме Премиер.

paypal_personal.jpg

Кликни, за да видиш в по-голям размер

Става много лесно и бързо.Ако Ви е нужна помощ,казвайте.От всичко казано до тук става ясно,че и за получаване на пари ни таксуват.
Засега ви съветвам да работите с Премиер акаунт. Лично аз ще се въздържа от ползването на Бизнес акаунта,защото таксите се увеличават пропорционално на сумите,които получаваме.Изградете си добра репутация в Ибей и след това изисквайте да Ви превеждат сумите по сметка Ви,чрез бнаков трансфер. Има много начини за получаване на пари,освен ПП ,където нямате никакви такси.

Само никога не си изпращайте номера на картата,дори и да Ви превеждат пари по нея,дайте си банковата сметка на картата.Ако искат да Ви платят по карта,използвайте ПП.

Ако нещо съм пропуснала,моля. Приемам забележки.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Аватар
Vania

Начини на разплащане

Мнениеот Stefan на 18 Фев 2008, 13:45

Здравейте,
Мисля,че мястото на този въпрос е тук,но ако греша моля преместете го.
Става дума за германския Ебей.Забелязвам,че доста германци май не се разплащат чрез Пейпел,и не ползват гаранциите му.Това все пак се компенсира до известна степен от 100% вите им Фитбеци,но знае ли някой как точно става разплащането с тях?Споменава се за превд,но какъв?
Иначе немците си отговарят и на въпроси зададени на Английски,но не искам да злоупотребявам с отзивчивостта им,а си е и маклко срамно да не знаеш неща,които се практикуват от години по света :cry:
Пп.Google translator се оказва ценен помощник при четенето на немски страници.
Stefan

Re: Начини на разплащане

Мнениеот velqn на 18 Фев 2008, 14:57

Stefan написа:Здравейте,
Мисля,че мястото на този въпрос е тук,но ако греша моля преместете го.
Става дума за германския Ебей.Забелязвам,че доста германци май не се разплащат чрез Пейпел,и не ползват гаранциите му.Това все пак се компенсира до известна степен от 100% вите им Фитбеци,но знае ли някой как точно става разплащането с тях?Споменава се за превд,но какъв?
Иначе немците си отговарят и на въпроси зададени на Английски,но не искам да злоупотребявам с отзивчивостта им,а си е и маклко срамно да не знаеш неща,които се практикуват от години по света :cry:
Пп.Google translator се оказва ценен помощник при четенето на немски страници.

Привет от мен,

повечето немски продавачи работят директно с банкови преводи - международни валутни разплащания, което за тях е окей, но за нас, като купувачи - не.

Дължи се на таксите, които българските банки искат за валутен превод, но все пак това зависи от тарифата на всяка една търговска Банка. За други варианти като western union не споменавам нарочно, там гилотината е ясна :(

Немците не използват PayPal толкова често, тъй като на три месеца са задължени да подават данъчна декларация, но повечето немски продавачи имат скрит PayPal, така че си пиши с тях и яко договаряне трябва! :lol:
Аватар
velqn
Site Admin

Мнениеот Stefan на 18 Фев 2008, 20:45

Здравейте отново,
Надявах се след днешните консултации да не се налага да задавам повече въпроси по тази тема,но уви!
Отидох до ДСК да си взема верификационния код,но от там през компютъра ми казаха че не са ми удържани 1.50$.
Дадоха ми потребителско име и парола за да мога сам да си наблюдавам сметката.Наистина не виждам превод за Пейпел.Вярно,че бяхя 2 почивни дни,но...Чудя се дали не сум пропуснал нещо?Но нали всепак Ибей ми разреши да Бидвам?А Пей пел нали сам си тегли тия пари от сметката ми?Ще ми се по-бързо да излеза от тая ситуация,защото се появи отново това което търся и не ми се иска да го изпусна поради недостиг на няколко $!
Stefan

Мнениеот Vania на 18 Фев 2008, 22:03

Здравей стефан,
верификационния Ви код ще си го видите,когато получите месечното извлечение за движения по картата Ви.Не виждате удържаните от Вас 1,50 евра по сметката Ви,защото информацията между банките става за 3 до 5 дни и все още не е отразена тази транзакция.Можете да отидете до банката Ви в края на седмицата и би трябвало да Ви дадат верификационния код.Казвам да отидете, защото в банката първи получават потвържденията за преведени суми от сметката Ви и този код го виждат преди Вас,дори и да имате онлайн банкиране ще видите кода,само когато Вашата банка Ви го прати,тоест с месечните извлечения.
Аватар
Vania

Мнениеот margisz на 21 Фев 2008, 18:06

Master credit card, Premier PayPal Account
Никакъв проблем при верификацията, навсякъде в PayPal стоят една до друга иконите на Master и Visa.
Когато имаш натрупана сума в PayPal account, и решиш да се порадваш на истински пари, не виртуални и
отидеш на Withdraw Funds -> Withdraw funds to your card -> Add Credit or Debit Card
ни посреща съобщение / дано предпазим някой не толкова несъобразителен като мен/
-To withdraw funds from your PayPal account to a credit, debit, or prepaid card, add a card with a Visa logo.

Въпрос: Моля Ви , след като трябва да си вадя Visa, сигурно ли е, че Visa Electron ще ми свърши работа?
Видях съвета в другата тема, че Visa Electron на ЦКБ и ДСК са PayPal user friendly, но все пак и за тази възможност стават, нали?
Не искам да се окажа щастлив собственик на 5-6 ненужни карти. Предварително благодаря!
margisz

Мнениеот -=The Loser=- на 21 Фев 2008, 19:25

margisz, сигурно е това. Не виждам обаче какво Ви пречи да си извадите Visa Classic.
Аватар
-=The Loser=-

Мнениеот flex на 26 Фев 2008, 11:29

Здравейте,

искам да задам един малко глупав въпрос ... как да си линк-на paypal-a с акаунта в ebay ? и изобщо имам ли нужда от това( искам да продавам)...

Благодаря предварително :)
flex

Следваща

Назад към PayPal и други форми на разплащания