F.A.Q.

Пак не ми приема картата! Защо!?

Re: F.A.Q.

Мнениеот gatanka на 24 Юни 2015, 15:07

Здравейте! Отскоро и аз се опитвам да продавам в ибей и вече трябва да връщам пари. Изпратих до Австралия на 28 май и сега ме заливат едни имейли да им връщам парите, защото пратката не е получена. Пратих я с предимство и идея нямам какво се е случило. Помолих човека да почака, но - не, иска си парите. Та въпросът ми е: как се връщат пари. Използвах в пейпал issue refund, но ми излиза съобщение:
You cannot refund this payment right now because you do not have enough funds in your Paypal account. А имам пари в баланса си , също така и парите оt тази транзакция вечe са свободни > Моля , помогнете!
gatanka

Sponsor

Sponsor

Мнениеот Ivanov на 24 Юни 2015, 21:35

Диспута през пейпал ли е? Отговаряй им през ден-два за да печелиш време. Може и да получат стоката през това време. колко време е минало (видях колко, от 28.05 това е много време)? Пратките ми за Австралия винаги са били много бързи, между 8 и 14 дни. Дано не си попаднал/а на мошеници. Странно е, че не можеш да им върнеш парите след като имаш пари в пейпал.
Ivanov

Мнениеот gatanka на 24 Юни 2015, 22:41

Диспута не в пейпал. Отговарях много любезно няколко дни . Помолих да изчака поне до края на месеца . Предложих да пратя отново стоката! Много упорито ми повтаря всеки ден , че си иска парите и няма да чака. Използвах оцията cansel order срещу продадената стока. И ето сега какво пише: eBay note: Cancel transaction case is now closed. You've received a final value fee credit. Странно е защо в пейпал не се получава. Има достатъчно пари в баланса , а и парите по тази транзакция са свободни. И аз започнах да си мисля да не са някакви мошеници. Не разбирам каква е идеята, ако е така. И ако са такива имате ли идея какво да очаквам :(
gatanka

Мнениеот Ivanov на 25 Юни 2015, 18:30

Върни парите през пейпал.
Ivanov

Мнениеот gatanka на 28 Юни 2015, 18:50

Благодаря ! Върнах парите. Писах , че съм сигурна че пратката ще се получи и се надявам да ме информира за това. За парите не се надявам да ги върне, но разбрах, че това са рисковете на "професията"
gatanka

Мнениеот Midnight dream на 03 Окт 2016, 12:57

Здравейте! Имам бърз въпрос. Разполагам с малка сума в PP баланса си, а скоро мисля да пусна поръчка от един сайт за по-голяма стойност. Интересува ме при самото плащане системата ще усвои ли първо малката сума от баланса и ще дръпне ли останалата (по-голяма) част от парите от дебитната ми карта? Така ли се получава автоматично? Трябва ли да задам някаква настройка за целта? Не искам цялата сума да се вземе от дебитната ми карта – предпочитам малката сума в PP баланса ми също да бъде оползотворена. :)
Midnight dream

Мнениеот Люси76 на 03 Окт 2016, 14:37

Здравей,първо ще изтеглят от PP баланса всичко,ако не са достатъчно,тогава разликата ще я изтеглят от картата.Допълнителни настройки не са нужни.При мен вече няколко пъти така се получава и няма проблем.

Поздрави!
Люси76

Мнениеот Midnight dream на 03 Окт 2016, 19:41

Супер, много ти благодаря за пояснението. :P
Midnight dream

Мнениеот Люси76 на 13 Фев 2017, 19:10

Здравейте, по погрешка на клиент от Германия дадох другия си имейл, който не е вързан към ПП. Той веднага преведе сумата и аз получих потвърждение за превода от ПП. Сега как да си/ му върна сумата за да ги преведе в правилния???

Поздрави!
Люси76

Мнениеот Люси76 на 13 Фев 2017, 21:40

Оправено.
Поздрави!
Люси76

ПредишнаСледваща

Назад към PayPal и други форми на разплащания