Получаване на пратки от изпращачи извън Еврозоната.

Кратки препоръки и инструкции

Re: Получаване на пратки от изпращачи извън Еврозоната.

Мнениеот -= F o z z y =- на 12 Сеп 2008, 12:39

Ще се сетите вие, ама късноооо... :roll:
Изображение
Аватар
-= F o z z y =-

Sponsor

Sponsor

Мнениеот strballer на 12 Сеп 2008, 20:32

Еми в крайна сметка тва е най - добрия начин да се научиш. Веднъж като се упариш втори път не пипаш :) А някой може ли да ми даде разписка с процентите на митата за различни стоки?
strballer

Мнениеот tkpremium на 16 Сеп 2008, 16:29

На мен сега ми задържаха мобилен телефон на митницата в София по същата причина. Тук пише че митническата ставка е 0%, но не ми е ясно дали ще е така в крайна сметка. Искам да попитам, ако ми се начисли ДДС, върху стойноста, която е написана върху пратката ще ли бъде? А изпращането от митницата в София до митницата във Варна таксува ли се отделно?

П.П. Вече определено няма да ги гледам FedEx. С DHL за в пъти по-скъпа пратка нямаше абсолютно никакви проблеми и от Австралия пристигна на вратата ми за 3 дена.

strballer написа:Еми в крайна сметка тва е най - добрия начин да се научиш. Веднъж като се упариш втори път не пипаш :) А някой може ли да ми даде разписка с процентите на митата за различни стоки?

Ето тук натискаш бутона "Разглеждане".
tkpremium

Мнениеот semerdjiev на 16 Сеп 2008, 16:41

tkpremium написа:Тук пише че митническата ставка е 0%, но не ми е ясно дали ще е така в крайна сметка.

Предполагам, че да. Допълнително ще бъде начислено 20% ДДС (по правило то е по-сериозният разход, а не митническата ставка) върху стойността на фактурата. Стойността на фактурата ако не се лъжа е цената на предмета + цената за доставка.
semerdjiev

Мнениеот tkpremium на 17 Сеп 2008, 08:42

semerdjiev написа:
tkpremium написа:Тук пише че митническата ставка е 0%, но не ми е ясно дали ще е така в крайна сметка.

Предполагам, че да. Допълнително ще бъде начислено 20% ДДС (по правило то е по-сериозният разход, а не митническата ставка) върху стойността на фактурата. Стойността на фактурата ако не се лъжа е цената на предмета + цената за доставка.

Ясно. Продавача ми каза, че е обявил цена от $50, но не съм сигурен дали е само върху стоката или е включил и доставката. Освен това като ходих във FedEx да попълня документите да ми го пратят до митниците тук във Варна и ги попитах за евентуално ДДС. Казах им, че стоката пристига от Сингапур и те ме увериха, че нямало да има ДДС. Ако е така и ако няма и мито за плащане да се чуди и мае човек защо са ми спрели пратката... а може и да са се объркали с митото. Ще почакам и ще разбера.
tkpremium

Мнениеот strballer на 18 Сеп 2008, 19:01

Още един въпрос :)
Сега имам едни тениски в митницата и проблема е, че митничарите са отворили пакета и са записали всички цени от етикетите на тениските. Е да ама аз платих в пъти по малко от цените на етикетите тей като се водят преоценени. Въпросът ми е като им дам фактурата от Paypal с цената, която съм заплатил ще я приемат ли? И доставката е струвала на продавача $34,5, а аз заплатих $20. Явно нещо се е объркал, но това мене не ме засяга чак толкова :D Но там е работата, че със доставката и цената на тениските аз съм заплатил $31, следователно би трябвало да не се обмитява пратката. Какво да направя утре за да си получа пратката без да минавам пак през всичките такси и тем подобни? :roll:
Благодаря предварително!
strballer

Мнениеот Vania на 19 Сеп 2008, 09:13

Извадете си копие от плащането в ПейПал и копие от търга в Ибей.С тези документи би трябвало да докажете на каква стойност Ви е покупката/тоест би трябвало да Ви признаят реално направените разходи по фактури.
Аватар
Vania

Мнениеот strballer на 19 Сеп 2008, 11:25

А при положение, че митничарите са написали в описа на съдържанието на пратката, че доставката е $34,5 ще мога ли пак чрез фактурата от PayPal да докажа, че аз съм заплатил по-малка доставка ($20) и така да не смятат тази, която продавача е платил, а тази която аз съм платил?
strballer

Мнениеот strballer на 24 Сеп 2008, 16:55

Днес ходих до митницата и не ми дадоиха пратката при положение, че им показах копие от фактурата в Пейпал и копие от касовата бележка, с която продавачът е закупил тениските! Казаха, че при положение, че са отворили пратката и са записали стойността от етикетите няма друг начин да оспоря цената освен те да направят инспекция, която щяла да изкара цената "5 пъти по - висока". Не мога да разбера мързи ли ги или просто гледат да си разнообразят деня като разкарват хората по 10 пъти и най- накрая им казват, че няма да стане :evil: :evil:
strballer

Мнениеот Vania на 25 Сеп 2008, 11:20

strballer написа:Днес ходих до митницата и не ми дадоиха пратката при положение, че им показах копие от фактурата в Пейпал и копие от касовата бележка, с която продавачът е закупил тениските! Казаха, че при положение, че са отворили пратката и са записали стойността от етикетите няма друг начин да оспоря цената освен те да направят инспекция, която щяла да изкара цената "5 пъти по - висока". Не мога да разбера мързи ли ги или просто гледат да си разнообразят деня като разкарват хората по 10 пъти и най- накрая им казват, че няма да стане :evil: :evil:

Кажете им,4е те не могат да направят инспекция,защото цената се знае/има фактура за платена стока от ПП/Другото което без Ваше позволение и във Ваше отсъствие не могат да Ви отварят пратката.Цената на етикетите на тениските не е цената,която сте заплатили.Използвайте си докрай правата,кажете 4е сте ги купили на търг/както си е/и затова не съответстват цените.Просто бъдете нахален.Успех
Аватар
Vania

ПредишнаСледваща

Назад към Митници и Куриерски услуги