Получаване на пратки от изпращачи извън Еврозоната.

Кратки препоръки и инструкции

Re: Получаване на пратки от изпращачи извън Еврозоната.

Мнениеот strballer на 26 Сеп 2008, 00:00

Благодаря за съветите, но за съжеление не става. Ходих два пъти вече да приказвам с митничарите тук в Стара Загора, но те са на все едно и също мнение. Казаха, че има два варянта - да обмитя на цените, които са от етикетите или да ги върна на продавача. И най - лошото е, че по друг начин освен фактурата от пейпал и касовата бележка не мога да докажа, че това е цената, защото тениските ги купих от човек от Америка, с който си общувах в скайп. :( Явно ще трябва да ги връщам обратно в САЩ, тей като просто не си заслужава да се обмитяват на цените от етикетите.
А идея как мога да им се противопоставя с това, че не могат да ми отварят пратката без мое присъствие? Имам предвид, че ако им го кажа това едва ли ще се промени нещо.
strballer

Sponsor

Sponsor

Мнениеот Ratatouille на 26 Сеп 2008, 18:37

Можеш да измъкнеш наредбите, където е описано това, да си ги принтираш, и да им ги занесеш да видят черно на бяло закона.

Кофти ситуация е :(
Ratatouille

Мнениеот yullis на 30 Сеп 2008, 15:18

маи имам голям проблем-днес полу4их известие от митница пловдив за полу4аване на стока обявена на стоиност 56$ и като подарък/верно 4е е по голяма/ а аз съм от Смолян където също има митница.Какви проблеми да о4аквам щото са се усъмнили в стоиноста.даите мнение моля.
yullis

Мнениеот Ratatouille на 01 Окт 2008, 18:26

Щом е подарък, не би трябвало да има проблеми?
Ratatouille

Мнениеот yullis на 02 Окт 2008, 10:21

Да, наистина нямаше проблем,само дето си платих мито и ддс за продукта колкото струва като нов - щото в пощенската станция го отворили и го преценили като нов/спорих малко но нямаше полза/.Така 4е gift и lower price не винаги минава.
yullis

Мнениеот cerberpeter на 21 Ное 2008, 03:01

Аз мисля да си поръчам направо от дистрибутор на производител някаква голяма бройка мастила за принтер примерно, та обема им ще е много сериозен. Знаете ли как се доставят пратките в такива случаи и ще мога ли пак без проблем да си платя ддс и мито, при положение, че нямам фирма?
Поздрави!
cerberpeter

Мнениеот tefter на 09 Дек 2008, 16:43

Ох, напълно е прав този, който по-горе каза, че ще се научим, ама късно :cry:

Аз май съм от тези. Купих от една образователна фондация един куп книги на стойност 500 $, и сега трябва да ходя в минтицата в Горна Оряховица да ме карат да плащам мито! Всичко ли от САЩ се обмитява? Нещо за книги и образование не се ли изпуска от обмитяване. Наивно, а? :( Това са 90% книги и няколко диска с лекции. Колко биха ме накарали да платя, знаете ли?
Може ли някой да ми даде линк с разпоредбите за тия неща?

Благодаря

Д.
tefter

Мнениеот ivo_ivo на 18 Яну 2009, 14:00

Може ли някой с опит да ме ориентира в следното: Ако получа дрешка от Щатите на стойност 80 долара и шипинг 30 долара и ако митничарите решат, че трябва нещо да се плаща, колко може да излезе това като ориентировъчна сума. Пазарувам главно от ЮКей и затова не съм наясно. :oops:
Аватар
ivo_ivo

Мнениеот buxal1 на 19 Авг 2009, 10:52

Извинете за въпроса ,но не съм много на ясно с нещатата:
Ако си поръчам лаптоп от USA, как трябва да ми го донесат по пощата или по куриер.
Той ще е на стойност около $1500 ако го задържът на митницата какво става,трябва ли да плащам и ако да,коко преблизително?
buxal1

Мнениеот DjiN на 19 Авг 2009, 14:08

Личи си :) !Извинен си ;) .Положението с тези "зверски" суми е тегаво.Проблеми ще имаш много!Като се почне от това, че като "млад и зелен" юзер (какъвто вероятно си 99%) няма да ти позволят да направиш толкова голямо плащане в НИКАКЪВ случай и свършиш на това, че дори да минеш между капките по някаква НЕВЕРОЯТНА случайност, на митница е сложно с тези лапропи, които уж не се обмитяват, но все пак сме в България и тук всеки си прави каквото си иска (особено митничарите), когато и "ножа и сиренето" са в него.Замисли се за покупка, чрез познат, който да ти го донесе като ръчен багаж.Разликите в цените на лаптопите са пренебрежимо малки вече и определено лично аз не оправдавам такава глупост като закупуване на такъв от чужбина особено ако ще го пращат с пощенска пратка и става въпрос за такива цифри.Не на последно място е въпроса с гаранционния сервиз.В България има едни от най-сериозните гаранции като срокове вече и малка разлика в цената е за предпочитане пред липса на гаранция или разлика от година или две в периода на гаранционното обслужване.Помисли си пак!!!
Не помагам на неграмотни и арогантни потребители! Когато имате нужда от помощ трябва да знаете как да я поискате!!!
Аватар
DjiN

ПредишнаСледваща

Назад към Митници и Куриерски услуги