Как да върна пратка в Китай

Кратки препоръки и инструкции

Мнениеот Sharpirate на 10 Яну 2018, 21:05

Здравейте, намерих подобни теми, но са стари пък и ми трябва малко по-подробно обяснено.

Искам да върна една пратка (140гр, 35$), но имам няколко проблема. Първо се колебая кой куриер да използвам, но за това тегло и цена май БГ Пощи ще е най-добре. Китаеца е писал че пратката струва 12$, предполагам за да не я спрат на митницата. Но аз като я връщам истинската цена ли да пиша? Мога ли да я проследя от момента на изпращане до пристигането и в Хонконг? На сайта на БГ Пощи намерих този калкулатор като според екстрите цената варира от 4 до 18лв. Кои от тях да използвам?
Изображение
Също така като ми е изпращал китаеца си е написал всичко, от къде се праща, адрес, подпис... Аз трябва ли предварително да го напиша или това става на място в клон на БГ Пощи?

Извинявам се за многото въпроси. :D
Sharpirate

Sponsor

Sponsor

Re: Как да върна пратка в Китай

Мнениеот Ivanov на 14 Яну 2018, 19:02

Преди да върнеш пратката трябва да си уредил всичко с китаеца /в зависимост от кой сайт е поръчана си има различни механизми, уточни също адресът на връщане с него/. Връщането с БГ ПОЩИ, ако приемат продуктът /примерно: батерии не могат да се пращат/. Пратката задължително с проследяващ номер /препоръка/, иначе китаеца може да каже че не я е получил. Малък пакет до Китай с предимство и препоръка ще ти струва 10лв.
Ivanov

Назад към Митници и Куриерски услуги